Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 6.6.2020, svátek má Norbert 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12879
Komentářů: 11080


MěřeníNejkrásnější příběh lásky 16. století

16.02.2015   Stanislava Adámková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Měšťanská dcera kramáře a syn rakouského císaře. Filipína Welserová a Ferdinand II. Habsburský. Ideální dvojice pro osudovou lásku, ale i zákeřné hry a intriky promíšené s kapkami jedu. Prožijte s Brigitte Riebeovou, krásnou Filipínou a Ferdinandem nejkrásnější – emocemi naplněný – příběh lásky 16. století…

Autorka vystavila svůj příběh na faktech a okořenila jej svojí fantazií. Připravila si pro vás neobyčejný příběh lásky, štěstí a krásných chvil, ale také pád do propasti beze dna. Ač mladí milenci věděli, že proti jejich lásce stojí téměř "celý svět", rozhodli se pro tajný sňatek. V jejich manželství se střídaly dobré dny s těmi špatnými, dobré osoby s těmi podlými a jedna životní událost za druhou, které byly dány osudem.

Velmi zdařilým nápadem bylo prolínání botaniky s příběhem. Každá kapitola tak začínala ilustrací a několika málo informacemi o bylině, která pak hrála určitou roli v dané kapitole. Vzhledem k tomu, že jak Filipínina matka Anna Welserová, tak i Filipína samotná se o tento um zajímaly, byl tento doplněk více než příjemný. Čtenáři se díky tomu dozví zajímavosti o pozitivních i negativních účincích tehdy babkami kořenářkami oblíbených druhů bylin.

Hnací silou čtivosti románu byla propracovanost postav. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci již po prvních stránkách. Velkou měrou k tomu jistě přispělo i to, že se narodila tam, kde se narodila. Od samého začátku si byli Filipína s Ferdinandem vědomi svých činů, které ovšem odpovídaly jednání milujících lidí.

Ani další postavy nezaostávají. Na historický román jich tam nebylo mnoho a přece jsem s některými z nich sdílela stejné názory a přála jim jen to nejlepší. Velkou měrou k tomu přispěl i fakt, že většina z nich skutečně žila.

Přeci jenom si ale neodpustím malou výtku. Pár kapitol by strávilo i více řádků. Někdy jsem měla pocit, že autorka zbytečně něco uspěchala a než jsem se mohla nadechnout a strávit jedno, už tu byla další směť událostí.

K historickému románu Brigitte Riebeové se ono přídavné jméno v jeho názvu náramně hodí. Autorka věrně zachytila atmosféru a rozdílné světy v 16. století. Díky tomuto románu, který ovšem není – jak autorka sama podotýká – Filipína biografie, jsem si udělala určitou sondu do jejího životního příběhu – do příběhu další historické postavy, kterou jsem až do této chvíle neměla tu čest "poznat". Na závěr mi nezbývá než vám tuto novinku vřele doporučit. "Krásná Filipína" vám nabídne mnohem více, než jen příběh zakázané lásky a utrpení. I fanoušci detektivních příběhů – zvláště pak těch historických – si přijdou na své. V tomto případě se smrtící zbraní stane jed.  


Krásná Filipína
Brigitte Riebeová
Knižní klub/2015
288 stran
 


Filipina Welserová při návštěvě biskupa Jana Augusta ve vězení na Křivoklátě


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.232 s