Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304
OÁZA – TV tip - Boj o vodu a za svoboduHLÍDAČ Č. 47 – TV tip – Karel Roden v milostném příběhu o lásce, vášni a smrti Když prší slzy: erotické scény a lesbický sex upozadily scény s násilímRenegátiProtivníciPatero věcí o hypertenzi, na které jste se (možná) báli zeptatSKANDÁL V RYTMU CHARLESTONU - Pamela Hartová a Londýn dvacátých letStarosta Nové Pece Martin Hrbek: Lidé by se měli setkávat
Nabídka mediálního partnerství
www.ngprague.cz
www.muzeummontanelli.com
www.fenixradio.net
www.egmont.cz
www.divadlotramtarie.cz
www.divadloviola.cz
www.paseka.cz
www.dokoran.cz
www.metafora.cz
www.atlantis-brno.cz
www.fragment.cz
www.argo.cz
www.audioteka.cz
www.druhemesto.cz
www.pozitivni-noviny.cz
www.ivysehrad.cz
www.libri.cz
www.bezruci.cz
www.divadlodisk.cz
www.divadloaha.cz
www.zizkovskedivadlo-jc.cz
www.patart.cz
divadlo.zlin.cz
www.albatros.cz
www.academia.cz
www.comicscentrum.cz
www.nakladatelstvicas.cz
www.zooplzen.cz
www.vosp.cz
www.balet-praha.cz
www.jota.cz
www.advaita.cz
V budově Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě jsou od 5. května k vidění hned dvě výstavy s tématem 2. světové války. Zahájila je pondělní vernisáž za účasti předsedy AV ČR prof. Jiřího Drahoše, který ocenil korektní vědecký přístup autorů k tématu.
Výstavy s názvy „Protektorát a jeho konec“ a „Na prahu svobody. Vítězství 1945“ představují klíčová místa spojená s protektorátní historií
Dne 4. května 2015 byla slavnostně zahájena výstava Protektorát a jeho konec, která se koná při příležitosti 70. výročí ukončení 2. světové války v budově Akademie věd České republiky v Praze na Národní 3. Vernisáž otevřela současně i výstavu Na prahu svobody. Vítězství 1945, kterou připravil Historický ústav AV ČR, v. v. i., a která se koná ve stejných prostorách.
Výstava Protektorát a jeho konec přibližuje návštěvníkovi klíčová, i když někdy možná poněkud pozapomenutá místa, spojená s protektorátní historií především Prahy. Na jednotlivých panelech najde návštěvník informace nejen o známém Petschkově paláci, místu, kde sídlilo gestapo, ale třeba o dnes bohužel skoro zapomenutém Hagiboru, místě, kde byli internováni pražští Židé, nebo o nakladatelství Orbis, které sehrálo obrovskou roli v nacistické propagandě. Výstava je doplněna řadou dobových knih, tiskovin a map.
Výstavu připravilo Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. ve spolupráci s Nakladatelstvím Academia a je možné ji shlédnout až do 4. června 2015 v přízemních prostorách Akademie věd České republiky, Národní 3, Praha 1. Výstava je otevřena v pracovní dny od 9 do 19 hodin, vstup je volný.
ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž
Copyright © 2001 -
2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.