Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 28.5.2020, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12866
Komentářů: 11075


MěřeníFOTOREPORTÁŽ: Smaragdové Korfu

16.05.2015   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Řecký ostrov Korfu je domorodci nazýván Kerkyra podle stejnejmenného hlavního města. Korfu je druhý největší řecký ostrov a svými přírodními podmínkami prý nejkrásnější, zřejmě z důvodu častějších dešťů. Je tu hodně zeleně, a tak se občas ostrovu přezdívá i Smaragdový ostrov.

První zážitek nás čeká při přistání. Poté co letadlo klesá jakoby do moře a my snadno pozorujeme kamenné útvary pod hladinou, od podvozku už určitě musí stříkat, dosedáme na tak krátkou ranvej, až nám prudké brzdění obtiskne sklápěcí stoleček na čelo. Skromné letiště věčně nabité příbojem turistů si můžeme důkladně prohlédnout z autobusu, když se na jedné z velkých křižovatek náhle docela zastaví provoz při vzletu dalšího letadla, které nám doslova profičí nad hlavou. Konec dráhy je od křižovatky pouze pár metrů.


 

 
Nadchází klasická hotelová dovolená: výkrmna s přestávkami na odpočinek žaludku. Lenivé válení u moře či u bazénu střídají nenamáhavé poznávací procházky. Podívat se, co tu kde kvete, jak tu lidé bydlí, projít se po pláži v době, kdy tam ještě nebo už není narváno. 


 


Plavba na nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos je plná dobrodružství. Díky větru se Iónské moře, většinou prý klidné jako rybník, vzdouvá a pění. Vlny nám hravě stříkají do tváře slané kapky. Loď se tak kymácí, že kdo nesedí, přesouvá se po palubě po čtyřech - mnozí s připravenými pytlíky, což námořníci očividně velmi pobavilo. Paxos je nádhernou odměnou za prožitou ukázku mořské nemoci. Sladce vonící romantika odříznutého ráje, kterou cítíte všude kolem sebe.


 


Místní lidé jsou vstřícní a přátelští. Rádi se baví, tančí a zpívají. V obchodě dostanete kromě samozřejmého úsměvu k nákupu také panáka zde oblíbeného ouza. Po únavném dni je poslední večerní koupání úžasně vzpružující, přesto někdy zůstane jen u pozorování hladiny, jejíž vratká nestálost připomíná život.

Omámeně sledujeme barvy na hotelovém bazénu a tiše přemítáme o tom, jak se nám vůbec nechce domů...

Fotografie: archiv autorky
Web autorky
Fotografie autorky
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2362 s