Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo na cucky uzavírá sezónu

23.06.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadelní sezóna 2014/2015 byla pro olomoucké Divadlo na cucky přelomová. Celkem přes dvě stovky akcí, čtyři premiéry, program pro děti, workshopy, pravidelné výstavy, tuzemští i zahraniční hosté, umělecké rezidence a zázemí pro další soubory - produkční tým si ještě neodpočinul a už chystá plány na sezónu příští. A nejsou skromné.

Hned čtyři premiéry nabídl domácí soubor svému publiku – Bernhardovo rodinné drama Ritter, Dene, Voss, moderně pojatou antickou tragédii Antigona, městskou hru Tisíc a jedna Olomouc a pro nejmenší návštěvníky určenou Pohádku na cucky.
„Osobně mne těší, že nové tituly na našem repertoáru dokážou zasáhnout stále širší spektrum diváků. A přitom si udržujeme vyhraněnou poetiku experimentujícího souboru,“ uvedl Jan Žůrek, ředitel DW7 o.p.s., která divadlo provozuje. Pohádka na cucky však nebyla jediným lákadlem pro dětské publikum. V divadle probíhaly každou neděli kreativní dílny. „Jejich náplň byla různá, měli jsme tu dílny výtvarné, vypravěčské, ale i dílnu architektonickou,“ doplnil mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. Program pro děti se osvědčil a v dramaturgickém plánu nebude chybět ani příští sezónu.


 
Předsálí Divadla na cucky zdobila každý měsíc jiná výstava. Galerie W7 se postarala o netradiční (nejen) vizuální zážitky. „K vidění byly malby i kresby od současných mladých českých výtvarníků, nechyběly ani digitální technologie nebo site specific instalace pracující se zvukovým záznamem. Práce s atypickým prostorem byla pro mnohé umělce výzvou,“ řekla za Galerii W7 kurátorka Monika Beková.


Divadlo se ve své dramaturgii dlouhodobě zaměřuje na alternativu, současný tanec a performing arts. „Z těchto divadelních oblastí jsme přivítali řadu zvučných jmen. Vertedance, Studio Hrdinů, Jelena Kostić, A Studio Rubín, DEFRACTO, ME-SA, Krepsko - to jsou jen některá z nich,“ shrnul ve výčtu Jan Žůrek a dodal: „Na cucky jsou nyní také už stabilně domovskou scénou pro jiné olomoucké soubory, třeba Cirkus LeVitare, šermířskou skupinu Adorea nebo úspěšné studentské divadlo Slovanský tyátr.“


Ani v letních měsících prostory ve Wurmově ulici č. 7 neosiří. „Nabídli jsme tradičně naše sály k rezidencím. Tvořit tu budou čeští i zahraniční umělci ze scény nezávislého divadla a tance,“ řekl Zdeněk Vévoda.
V září pak odstartuje sezóna, která by neměla mít v historii divadla obdoby. „Rozšíříme nabídku hostujících představení a zaměříme se především na umělce z Norska, ještě bohatší bude také nabídka workshopů. S dramaturgickým plánem domácího souboru Na cucky právě finišujeme, nechte se překvapit,“ představil velkorysé plány divadla Jan Žůrek.


Divadlo na cucky sídlí v bývalé kanovnické rezidenci v Olomouci, Wurmova č. 7, od ledna 2013. Svůj program tu realizuje především ve dvou sálech – v Divadelním a Freskovém. Provoz divadla produkčně zajišťuje DW7 o.p.s., která mj. pořádá mezinárodní festival Divadelní Flora a stará se o komunitní Za()hradu v Pekární ulici.


 
Více se o Divadle na cucky dočtete na webu www.divadlonacucky.cz.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0279 s