Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníLéčba hlavy na Lokti

12.08.2015   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Loket je nádherné západočeské městečko vzrostlé kolem stejnojmenného hradu. Svým umístěním v meandru řeky Ohře je nejen kouzelně romantické, ale také zde díky tomu podle starodávného čínského umění Feng-šuej proudí pozitivní energie, která léčí. Loket je každopádně oázou pro naši duši, jež se tu nasytí příjemnými zážitky i kulturní potravou. Chcete-li si léčit hlavu, tak Loket je určitě správná volba.

Při návštěvě Lokte samozřejmě nemůžete vynechat dominantu celého ostrohu, středověký hrad Loket, jež je znám mj. tím, že si jej oblíbil Karel IV., který zde strávil i část svého dětství. V současné době je hrad proslulý především svými hudebními i divadelními představeními na venkovním jevišti, které je šikovně umístěno pod hradem tak, aby diváci z hlediště celou dobu sledovali nejen samotné představení, ale také kontury osvícených hradeb. Každý koncert, festival či představení tak dostává nový rozměr, obohacený navíc možností využít i okolní prostory včetně řeky, po které může během vystoupení připlout loďka – jak tomu je např. v případě každoročně prezentované opery Rusalka. (Vy sami se můžete na loďce či raftu svézt také, půjčovnu najdete v Rooseveltově ulici.)

Otevírací doba hradu Loket: po celý rok denně 9-16 hodin, během prázdnin 9-18:30

Pravidelné akce na hradě Loket: Středověké slavnosti purkrabího Půty, Loketské kulturní léto, Vinobraní, Motocross Loket, vánoční trhy

Jestliže budete v Lokti, určitě byste měli zajít na procházku podél Ohře kolem nedalekých Svatošských skal. Touto nádhernou zkratkou v přírodě mohou nadšení turisté dojít až do Karlových Varů, dalšího 15 km vzdáleného zajímavého cíle. Kromě toho se v Karlových Varech nachází letiště, kde je možné domluvit zážitkový vyhlídkový let právě nad Loktem. Milovníky historie jistě bude lákat i prohlídka dalšího známého hradu v Bečově nad Teplou, který se nachází jen 22 km daleko.

Celkově kladný dojem z takového pobytu pak ještě umocní vkusné ubytování pod hradem Loket, abyste to nikam neměli daleko. Doporučujeme nově zrekonstruovaný pension Ulrika, ve kterém budete mít zajištěné romantické soukromí. Sociální zařízení součástí prostorného pokoje a snídaně v ceně jsou samozřejmostí. Stejně jako služby v podobě zajištění vstupenek. Bonusem je prodejna kvalitního českého porcelánu.

 

Zdroj fotografií: http://www.pensionulrika.cz

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0436 s