Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníJaké novinky chystá Divadlo Na zábradlí?

02.09.2015   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tři původní inscenace a jedna románová dramatizace. To čeká diváky Divadla Na zábradlí v nadcházející sezoně, která nese pojmenování DRŽTE SE! Poodkryjte s námi, o co jde.

Tvůrčí tým Mikulášek-Viceníková v první premiéře HAMLETI přinese pohled na (ne)smyslnost divadla. V POSEDLOSTI se pak zaměří na nic menšího než lásku, a to hned z několika různých úhlů. S novou autorskou inscenací se na jeviště DNz vrací Miloš Orson &Stědroň, jeho KRÁSNÉ PSACÍ STROJE! v režii Jiřího Havelky se inspirují životy tří českých literárních velikánů (Zábrana, &Skvorecký, Hrabal).

Mezi světové literární velikány pak bezesporu patří také I. A. Gončarov, do jehož OBLOMOVA se pustí režisér Jan Frič. „Chceme divákům nadále předkládat kvalitní, přemýšlivé, herecké a neotřelé divadlo – pohledy, které nám samým pomáhají chápat svět,“ doplňuje ředitel DNz Petr &Stědroň. Herecký soubor posílí Václav Vašák, který je divákům DNz velmi dobře známý jako Jiří Voskovec z inscenace Korespondence V+W.

PREMIÉRY SEZONY 2015/2016

HAMLETI / Jan Mikulášek, Dora Viceníková
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Dora Viceníková
Scéna a kostýmy: Marek Cpin
Původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková na téma hereckého života, hraní, předstírání, markýrování. Divadlo jako téma samo o sobě. Co je divadlo a co skutečný život? Kolik osobností herci pojmou, a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Co všechno se na jevišti nesmí? To a mnohé jiné ze zákulisí divadelního světa.
Hrají: Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták a Václav Vašák
Premiéry: 13. a 14. listopadu 2015

KRÁSNÉ PSACÍ STROJE! / Miloš Orson &Stědroň
Režie: Jiří Havelka
Hudba a texty písní: Miloš Orson &Stědroň
Dramaturgie: Dora Viceníková
Autorské hudebně-divadelní představení na téma slavných osobností české literatury. Tři literární velikáni (Jan Zábrana, Josef &Skvorecký a Bohumil Hrabal) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah šedesátých let a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého (Jiří Kolář) i za pomoci lepidla.
Hrají: Anežka Kubátová, Natália Drabiščáková, Miloslav König, Petr Jeništa, Jakub Žáček, Ladislav Hampl a Leoš Noha
Premiéry: 19. a 20. února 2016

POSEDLOST / Jan Mikulášek, Dora Viceníková
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Dora Viceníková
Scéna a kostýmy: Marek Cpin
Láska hraje ústřední roli v literatuře, populární hudbě, výtvarném umění… a naší snahou je podívat se na tento cit z různých úhlů, hlediskem několika autorů. Původní autorská inscenace týmu Divadla Na zábradlí. Hrají: Dita Kaplanová, Jana Plodková, Anežka Kubátová, Miloslav König, Stanislav Majer, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Leoš Noha
Premiéry: 15. a 16. dubna 2016

O JAKO OBLOMOV / Ivan Alexandrovič Gončarov
Režie: Jan Frič
Scéna: Nikola Tempír
Kostýmy: Jana Hauskrechtová
Další z řady velkých ruských tlustých knih, které všichni znají, ale málokdo je přečetl. Režisér Jan Frič k volbě titulu dodává: „Bude to oblomovština. Je to krásný román, ale je hrozně dlouhý, je strašně těžké tu knihu otevřít. Je namáhavé tu knihu číst. I jen rozpoznat jediné písmenko, písmenko O, tak bolí a nemá smysl. A to je taková škoda.“
Premiéry: 10. a 11. června 2016

FESTIVALY
Po loňských úspěších na zahraničních i domácích festivalech se na inscenace Divadla Na zábradlí mohou těšit například diváci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni, kde DNz uvede inscenaci Požitkáři. V říjnu pak navštíví festival DEMOLUDY v polském Olsztyně hned s dvěma inscenacemi (Velvet Havel a Divadlo Gočár).

MASOPUST V ELIADOVĚ KNIHOVNĚ
Eliadova knihovna DNz je hlavní scénou divadelní společnosti Masopust, která k dosud uváděným inscenacím Andělé mezi námi, Orlando a O hezkých věcech, které zažíváme, přidá začátkem listopadu adaptace filmu A. Kurosawi Sedm samurajů v režii naší Anny Petrželkové. Více informací na www.masopust.cz 

Zdroj a foto: www.nazabradli.cz 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0261 s