Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


Měření10 rad, jak vést děti k pohybu

17.01.2016   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Televize, počítačové hry a mobilní telefony vystřídaly v posledních letech u dětí zábavy jiného druhu a snad nejvíce daly na frak sportovním aktivitám. Není divu, že až třicet procent z nich trpí nadváhou a obezitou. Každý žijeme v jiném prostředí, máme jiné časové i finanční možnosti. Ať již ve městě nebo na vesnici, v rodinném domě, nebo v paneláku, každý pohyb se dnes počítá. A pozor: je nutné jít dětem příkladem, protože bez nás rodičů to nepůjde,“ říká Kristýna Přibylová, autorka speciálního cvičení pro děti Monkey´s Gym, která radí, jak děti rozpohybovat.

1. Hýbejte se společně: Vyberte sport, který mohou dělat všichni členové rodiny a ten provozujte. Budete tak se svými dětmi trávit více času a snadněji je pak k pohybu povedete.
 
2. Najděte aktivitu, která baví i vás: Je vždy nejlepší, když aktivita, kterou dítě provozuje, baví i rodiče. Pokud nesnášíte fotbalové zápasy, jen těžko na nich budete chtít trávit každý víkend…
 
3. Nepodceňte pohybovou průpravu: Bez ní to opravdu nejde a s ní je vše mnohem jednodušší. „Kotrmelec, hod míčem, běh, cval, skok – to vše by mělo dítě umět ještě dřív, než se začne věnovat nějakému konkrétnímu sportu intenzivněji,“ upozorňuje Kristýna Přibylová.
 
4. Objevte les: Každá pohybová aktivita se počítá a v lese je tolik příležitostí ke hrám – hod šiškou na strom, slalom mezi stromy, skok přes pařezy a na závěr oblíbené stavění domečků pro skřítky. Uvidíte, že se zabaví celá rodina a ušlé kilometry vám ani nepřijdou.
 
5. Připravte se na občasný odpor: Je nutné vytrvat i ve chvíli, kdy se dítku na trénink nechce. A to je jisté, že takové chvíle nastanou. Pak je třeba mít pevnou vůli a nepolevit.
 
6. Svěřte své děti do rukou profesionálů: Pokud vy sami nesportujete nebo nemáte ke sportu vztah, je nejlepší vyhledat odborníky, kteří dětem dají správnou pohybovou průpravu.
 
7. Zapomeňte na výtah: Schody v paneláku mohou děti v pohodě vyšlápnout. Skvělou motivací je soutěž, kdo bude nahoře první… :-) vzhledem k rychlosti výtahu budou děti často vyhrávat, což pro ně bude o to větší zábava.
 
8. Nepřepalte začátek: „Myslíme okamžik, kdy dítě přivedete k vybranému sportu. Děti mohou lyžovat ve 3 letech, pokud je to baví a jde jim to. Pokud však po prvních pokusech dítě nejeví nadšení a nechce se učit, nenuťte je! Počkejte, až bude zralé. V opačném případě mu sport znechutíte a bude se k němu v pozdějších letech jen těžko vracet,“ varuje Kristýna Přibylová.
 
9. Podporujte děti v tom, co jim jde: Každé dítě je jinak pohybově nadané a bude samozřejmě radši dělat sport, který mu jde. Není důležité, co z něj chcete mít vy, hlavní je, aby mu vybraný sport „sedl“ – bude se k němu pak mnohem raději vracet.
 
10. Nehleďte na počasí: „Déšť nebo sníh vadí většinou jen nám dospělým… V holínkách a pláštěnce se přece dá nasbírat tolik nových zážitků,“ uzavírá Kristýna Přibylová.
 

foto:Monkey´s Gym


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0441 s