Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníTý potvoře to nedaruju

09.01.2016   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Moderní román z prostřední módy "Tý potvoře to nedaruju" je doporučován fanouškům bestselleru "Ďábel nosí Pradu". Společné však mají tyto romány pouze prostředí. Nejedná se o pokračování tohoto filmového příběhu a dokonce není kniha ani napsána stejnou autorkou.
 

"Tý potvoře to nedaruju" má navíc autorky hned dvě, jsou to Lucy Sykes a Jo Piazza  a ani o jedné z nich se v českých médiích nedá nic moc zajímavého najít. Z přebalu knihy vyplývá, že jsou obě redaktorkami, Jo Piazza vydala již tři další knihy. Lucy Sykes se proslavila kolekcí dětského oblečení Lucy Sykes New York.

Hlavní hrdinkou knihy je čtyřicátnice Imogen Tateová, šéfredaktorka módního magazínu, která se po dlouhé nepřítomnosti, během níž se léčila z rakoviny prsu, vrací do práce. Dnešní doba je rychlá, a tak není divu, že se během toho půl roku v časopise mnohé změnilo. Vyměnilo se osazenstvo, změnilo se vybavení kanceláří a hlavně způsob práce. Bývalá Imogenina asistentka Eva právě v rámci vydavatelství rozjíždí digitální podobu časopisu, která má vlastně v budoucnosti celý podnik táhnout.

Velmi záhy Imogen pochopí, že se nejedná jen o doplňkovou službu klientovi, ale naopak že papírovému vydání časopisu zvoní umíráček. A Imogen v hlavě také, protože nejenže ty všechny internetové vymoženosti, twittery a tweety a selfíčka, nezná a nepoužívá, ale všímá si, že v redakci se výrazně snížil věkový průměr a ona tu teď je za "&Sedý vlas" vhodný k pobavení a pohrdání mladších kolegů. Ani Eva jí to nijak neusnadňuje, naopak jí s chutí podkopává už tak nahnutou židli.

Imogen je nešťastná, cítí se tu jak naivní beránek ve smečce dravých vlků, ale nechce se vzdát, a tak bojuje. Snaží se ten nový elektronický svět, tak cizí a zároveň tak podobný jakékoliv bláznivé sci-fi představě o vzdálené budoucnosti, pochopit.

Román "Tý potvoře to nedaruju" není žádným duchaplným čtením pro náročné čtenáře a i když je určen pro milovníky bestselleru Ďábel nosí Pradu, připomíná tento román jen okrajově. Jeho stylistika je ale vyrovnaně inteligentní a vtipná, i když nahlas se zasmějete asi jen párkrát. Nudit se však rozhodně nebudete, pořád se tu něco děje, a tak s klidem můžete při čtení vypnout vlastní starosti a s nadhledem se bavit těmi Imogeninými. 


Sykes Lucy a Piazza Jo, Tý potvoře to nedaruju
vydala Metafora 2015
Zdroj foto: metafora.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0369 s