Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 25.5.2022, svátek má Viola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníStředověké Slavonice znovu ožijí filmem

21.06.2016   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Už potřetí spojí od 3. od 7. srpna SLAVONICE FEST to nejlepší z filmu, léta a hudby, diváky a filmové tvůrce, hudební fanoušky a interprety s místem, které, jak nejen předchozí dva ročníky ukázaly, přitahuje k sobě letní pohodu jako magnet – se Slavonicemi.

Letos je pro návštěvníky letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest připraveno na 45 filmů z celého světa, které uvidí v 6 sálech a Letním kině Cinestar na náměstí, 15 koncertů v hudební Stodole Maříž a na velké Open Stage, na kterých zahrají například Monkey Business, Blue Effect, N.O.H.A. Indy a Wich, Mňága a Žďorp, Lenka Dusilová, Oskar Petr, Kurtizány z 25. Avenue, Circus Problem, Vltava, Monikino kino, Vladivojna La Chia. Chybět nebude ani 5 nočních tanečních párty v legendárním Kulturáku a DJ´s Mardoša, Vrtulník Majkl Ví, Maara nebo Maceo. Připravené jsou i projekce pro děti, dětské výtvarné dílny a instalace výtvarníka Petra Nikla v mařížském kostelíku.

Festivalové filmy budou na Slavonice Festu 2016 soutěžit o Cenu diváků v 5 sekcích - Český film, Světový film, Slovenský film, Výběr Jaroslava Róny a sekce HBO. Kromě nich jsou připravené i nesoutěžní sekce „Česká televize pro nejmenší“ a „S dětmi do kina“. ČT také představí ve stádiu „Work in Progress“nový komediální seriál autora Comebacku Tomáše Baldýnského Kosmo. Diváci budou moct vybírat jak z novinek (Učitelka Jana Hřebejka, Eva Nová s Emílií Vášáryovou, Svědectví, Vinyl, Já, Olga Hepnarová, Julieta…), klasických snímků (Fitzcarraldo, Harold a Maud, Mládí, Občanský průkaz…), filmů pro fajnšmekry (Co děláme v temnotách, The Doors – When you are Strange, Skrytá vada, Pride, Pravidla vášně, Spotlight, Louder than Bombs…), tak i prázdninových oddechovek (Teorie tygra, Kniha džunglí, Padesátka…).

 

„Loni navštívilo festivalové projekce na 4900 diváků a sály praskaly ve švech. Letos jsme přidali „Kino Stodola“ pro 160 diváků a doufáme, že 6 klimatizovaných kinosálů letní nápor zvládne. Na festivalu odpromítáme přes 100 projekcí, přibližně o 30 víc, než loni, takže by si měl každý, kdo na Slavonice Fest dorazí, určitě vybrat,“ říká organizátor festivalu, filmový režisér a producent Ondřej Trojan a dodává: „Novinkou je i to, že tentokrát nezahajujeme filmem, ale pořádnou hudební peckou – koncertem Monkey Business. Matěj Ruppert a Roman Holý s G Point Hunters byli před třemi lety první kapelou, která na Slavonice Festu vystoupila. Takže když se letos chtěli do Slavonic vrátit, nebylo co řešit.“

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s