Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


MěřeníJe libo Itálii v Karlových Varech?

28.06.2016   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary už doslova klepe na dveře. V záplavě zajímavých snímků láká mimo jiné na několik italských specialit.

Do hlavní soutěže byla vybrána stylově vybroušená filozofická detektivka Zpovědi, kterou natočil Roberto And?, režisér hitu Ať žije svoboda (MFF KV 2013). Charismatický mnich Roberto Salus (v podání jedinečného Toni Servilla) je hostem zasedání ministrů financí zemí G8 v luxusním hotelu na baltském pobřeží. Kdo vlastně pozval mlčenlivého řeholníka ve sněhobílé kutně? A kdo zabil jednoho z finančníků, kteří chystali radikální změny světového ekonomického uspořádání?
Projekce: 3. 7., 17:00, Velký sál / 4. 7., 10:00, Kinosál Pupp / 6. 7., 9:00, Kino Drahomíra

Sekce Horizonty nabídne tři italské snímky: Nezlob!, třetí a zároveň poslední film režiséra Claudia Caligariho, který zemřel krátce po jeho dokončení. Neokázalé drama, patřící ke klíčovým italským snímkům loňského podzimu, se odehrává v roce 1995 na římské periferii, zaplavené sluncem, bídou a bezcílně bloudícími mladíky, kteří si vydělávají na živobytí prodejem drog a příležitostnými loupežemi.
Projekce: 2. 7., 19:00, Kinosál Národní dům / 6. 7., 14:00, Velký sál / 8. 7., 19:00, Kinosál Pupp

Nanejvýš aktuální téma zpracovává film Požár na moři, dokument oceněný Zlatým medvědem za nejlepší film letošního Berlinale. Režisér Gianfranco Rosi natáčel na Lampeduse, cílové stanici Afričanů vydávajících se za nadějí na lepší život na chatrných plavidlech přes rozbouřené moře. Středomořský ostrov je pro některé bezpečným přístavem, pro jiné pohřebištěm.
Projekce: 2. 7., 9:00, Velký sál / 5. 7., 19:00, Kinosál Pupp / 9. 7., 13:00, Kinosál Národní dům

Nejnovější snímek režiséra Marca Bellocchia Sladké sny v několika proplétajících se časových rovinách vypráví příběh devítiletého chlapce a později dospělého muže Massima, hluboce zraněného nevyjasněnou smrtí matky. Sladké sny byly s úspěchem uvedeny na letošním MFF v Cannes, pozornost vzbudily vynikající herecké výkony Valeria Mastandrey či Bérénice Bejo.
Projekce: 3. 7., 10:00, Kinosál Národní dům / 5. 7., 21:00, Malý sál / 9. 7., 9:30, Malý sál

V rámci přehlídky filmů vyznačujících se neobvyklým uměleckým ztvárněním Jiný pohled má Itálie zastoupení ve filmu Krásná a ztracená jednoho z nejosobitějších italských filmařů Pietra Marcella. Posel záhrobí Pulcinella je vyslán do Kampánie, aby na přání zesnulého Tommase odvedl do bezpečí mladého buvola Sarchiapona... Spojením dokumentaristického tvaru a fikce vzniklo jedinečné básnické dílo, jež je tichým nářkem nad krásnou a ztracenou Itálií.
Projekce: 1. 7., 18:30, Karlovarské městské divadlo / 2. 7., 14:00, Kino Drahomíra / 4. 7., 11:30, Velký sál / 7. 7., 13:00, Kongresový sál

V oblíbené sekci Dny kritiků Variety se představí mimořádně vydařený celovečerní debut režiséra Gabriela Mainettiho Říkali mi Džigu. Film plný dramatických zvratů staví na humoru a komiksové nadsázce a ještě stihne poukázat na sociální problémy dnešní Itálie. Nepolepšitelný drobný kriminálník je díky zvláštní náhodě obdařen nadlidskou silou. A díky další je traumatizovanou kráskou považován za hrdinu z japonského seriálu, takže mu nezbývá než konat dobro a utkat se s gangem padouchů. Itálie má konečně svého superhrdinu!
Projekce: 2. 7., 16:00, Kinosál Národní dům / 5. 7., 16:00, Kinosál Pupp / 7. 7., 18:30, Kino Čas

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary nabídne také hvězdně obsazené filmy ze zlatého fondu italské kinematografie. V sekci Sedm blízkých setkání působivé drama milostného vztahu Poslední žena – Gérard Depardieu a Ornella Muti v hlavních rolích! Zdánlivě všední život mladé dvojice probíhá v několika plánech, od sexu v jeho nejfyzičtější podobě až k principům ženství a mužství obecně a jejich rolí v rodině i společnosti. Marco Ferreri, nejkontroverznější italský režisér druhé poloviny 20. století, film natočil v roce 1976.
Projekce: 1. 7., 21:30, Karlovarské městské divadlo / 7. 7., 21:30, Karlovarské městské divadlo

Sekce Návraty k pramenům promítne jeden z klíčových italských snímků minulého století, Rocco a jeho bratři. Emocionálně vypjaté drama s prvky neorealismu, které v roce 1960 natočil Luchino Visconti di Modrone, přibližuje osud pěti bratrů Parondiových, původem vesničanů žijících v industriálním Miláně. V hlavních rolích nedávno zrestaurovaného snímku, který měl zásadní vliv na rané filmy Scorseseho či Coppoly, se zaskvěli Alain Delon, Annie Girardotová a Renato Salvatori.
Projekce: 1. 7., 9:00, Kino Čas / 4. 7., 9:00, Karlovarské městské divadlo / 7. 7., 10:00, Velký sál

foto: kviff.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0346 s