Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 16.10.2021, svátek má Havel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13125
Komentářů: 11265


MěřeníNemocnice – socialistické snahy ČSSD

12.11.2004   Radek Dolanský   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ještě jsme nestačili ani pořádně ochutnat co je to kapitalismus, o demokracii jsme již, díky částečně zrušené cenzuře, slyšeli, a už je tu zpáteční jízdenka do pekel.

ČSSD hlásí návrat k socialistické správě majetku. Ještě to není znárodnění, zatím jen zákaz volnému trhu a podnikání. Jak dlouho to ještě bude trvat než tuto stranu opět zastřeší komunisté? Doufejme, že v té snůšce neschopnosti, honbě za vlastním prospěchem a mocí ve Sněmovní ulici zůstala ještě špetka rozumu a zodpovědnosti k voličům. Alespoň k těm smýšlejícím trochu doprava.
Opravdu, když člověk sleduje dění na naší politické scéně, dochází k názoru, že Kocourkov je ideální společenství.
Neúspěšný předseda vlády je vyšoupnut směrem nahoru na místo schopného předchůdce, za prokazatelně zfušované smlouvy na státní zakázky není nikdo zodpovědný, stát platí stovky miliónů člověku po němž pátrá Interpol, tuneláři v bankovnictví i jiných oborech s účastí státu dostávají k nakradenému ještě tzv. zlaté padáky, stát nerespektuje rozhodnutí soudu a tak stále dokola. A řadový občan to platí.
A nyní další bomba. Premiér se staví proti volnému podnikání. Nyní ČSSD ukazuje pravou tvář jak to myslí s podporou českých podnikatelů. Navíc tímto postupem prokazatelně přiznává svoji neschopnost nebo nechuť vytvořit ve státě právní prostředí. Neměla by to být hlavní náplň vládnoucí strany, vytvářet zákony a kontrolní orgány, aby nejen nemocnice takto nedopadly? Ale proč by tvorbu takových zákonů někdo podporoval? Vždyť komu všemu za tohle zdržování spravedlnosti bobtnají tajná konta?
Je velmi pozoruhodné, že se pan premiér probudil v době, kdy je téměř vše rozkradeno. A ještě pozoruhodnější je, že k řešení hodlá přistoupit jako rudý komisař. Vládnoucí koaliční strany mají klapky na očích i na uších, aby neviděly, neslyšely o úspěších stávajících soukromých nemocnic.
A co rozvinuté západní demokracie, které naši politici vzývají téměř jako svátost. Tam snad není zdravotnictví postaveno z velké části na soukromém podnikání? A jsou snad na tom hůře? Nikoliv, jen mají politiky pro politiku ne jen pro politiku vlastní peněženky (nebo spíše kufru).
Nedejme se zmást! Socialistické hospodářství už tady bylo.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jaromír - 13.11.2004 - 21:36

Soukromá nemocnice
Nevím, jak fungují soukromé nemocnice v jiných městech, ale u nás v Neratovicích máme s městskou soukromou nemocnicí špatné zkušenosti. Lékaři, kteří dojíždějí z Prahy, se střídají v ordinacích, někdy čekáte hodiny, než doktor odoperuje nebo je na visitě, protože má službu v ordinaci i na lůžkovém oddělení. Srovnáte-li péči o pacienty s pražskými nemocnicemi, zjistíte, že v Neratovicích šetří na pacientech kde se dá. Každoročne přispívá město nejméně pěti miliony z městského rozpočtu na provoz, když město peníze nechce vyčlenit, okamžitě začne manažment vyhrožovat, že nemocnici zavře. Budova chátrá, ale město nemá peníze na její opravu. Čekáme, že Almeda za pár let sbalí to, co jí patří a nechá městu na krku prázdnou budovu se zastaralými přístroji.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0611 s