Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníPohádek není nikdy dost

15.01.2017   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nejchladnější a nejtemnější část roku vládne našim zeměpisným souřadnicím a dlouhé zimní večery se zdají být nekonečné. Ukrátit je sobě i svým ratolestem můžete pohádkami internetové televize Stream.cz. K těm generacemi prověřeným a nestárnoucím jako jsou Krteček, Pat a Mat nebo Jen počkej! přibyly dvě nové, původní. 

Jsou jimi loutková dobrodružství lesních trnků Bertíka a Josefky, vyprávěná Annou Polívkovou a poeticky nazvaná Živě z mechu, a animované Příběhy z lednice – &Spekáček & Feferonka, jimž propůjčil hlas Jan Maxián. Sledovat patálie jejich hrdinů přitom nemusíte jen u televizních obrazovek v teple domova, bavit se jimi můžete také na mobilních zařízeních, a to zdarma a bez reklam třeba na zasněžené horské chatě.
 
V hlubokém lese, ve vykotlaném pařezu bydlí Bertík a Josefka. Jsou to trnci, kteří se ve svém mechovišti starají o lesní podrost. A nejen o něj, tu a tam je potrápí i obyčejné ranní vstávání, strach z neznámého nebo vzájemné pošťuchování. Nebýt jejich kamarádky Rusalky, zkušené moderátorky lesního rádia, nikdo by se nic nedozvěděl. Její zpravodajské rubrice Živě z mechu ale neunikne ani výtrus, o zábavu je proto postaráno. A to hned v šesti krátkých vyprávěních vytvořených technikou klasické animace ve spojení s digitální postprodukcí, která volně navazují na loutkový film Až po uši v mechu.

Odkazu tradičních českých večerníků zůstává věrná i druhá z novinek, Příběhy z lednice – &Spekáček & Feferonka. Jak už samotný název napovídá, odehrávají se v místě, kde se ještě žádná pohádka neodehrávala - v útrobách chladicího spotřebiče. Neobvyklému prostředí odpovídají i věci, které se v něm dějí. Jsou nejdivnější! Buřtík &Spekáček a paprička Feferonka třeba učí Tatarku česky, Ementál je „bílej jak sejra“ a Smaženka se octne v kopru. Deset epizod napsal scenárista a jeden z tvůrců kultovní Kanceláře Blaník Robert Geisler, prostřednictvím papírkové animace rozhýbal londýnský rodák Michael Carrington a namluvil herec a dabér Jan Maxián, kterého znají malí i velcí fanoušci animovaných filmů jako Spongeboba, lemura Morta z Madagaskaru nebo vačičáka Eddieho z Doby ledové.
                                
TIP: Živě z mechu a Příběhy z lednice lze přehrát kdykoli a kdekoli také prostřednictvím aplikace Pohádky v mobilech, tabletech, smart TV značek Samsung a LG nebo chytrých televizích s podporou technologie HbbTV. 
Zdroj: Marie Horovitzová / presscode.cz 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0303 s