Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníVýlet s rodinou na kolech – na co nezapomenout?

18.02.2017   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zabavit děti bývá někdy náročné a zvláště potom ty hyperaktivní. Spolehlivý prostředek, jak je unavit, je fyzická aktivita. Vyražte proto s celou rodinou na kolo – děti výlety milují a navíc si společně užijete spoustu veselých chvil. Na co však nezapomenout?

 Kontrola kola

Tak v první řadě zkontrolujte stav vašich kol, aby se předešlo nehodám. Je jedno, zda máte kola horská, silniční nebo cyklokrosová, ale všechna by měla být v odpovídajícím technickém stavu. Než vyrazíte, zkontrolujte tlak v kolech, zda není plášť poškozen a také brzdy.

Jestliže jedete na výlet s malým dítětem, zkontrolujte také stav dětské cyklosedačky či přídavného vozíku pro dítě.
 

Výbava na kolo

Základní a povinnou výbavu kola jako jsou cyklistické helmy a jiné příslušenství ani připomínat nemusíme. Výborným pomocníkem, zvláště pro malé děti, které nejsou ještě tak zdatné, jsou vodící tyče pro dětské kolo. Dítě je potěšené, že samo řídí kolo, avšak nemusí vydávat tolik energie, protože většinu práce za něj odvede rodič.

Další nezbytná věc je cyklistický batoh. Prodává se v různých velikostech, vyberte proto takový, do kterého se vejdou všechny věci, které budete na cestách potřebovat.
 

Náhradní oblečení

Počasí bývá často proměnlivé, zvláště pokud jedete někam na celý den, a děti jsou velmi náchylné. Také se velmi často zašpiní či promočí. Přibalte proto sebou i náhradní a teplejší oblečení. Dobrou volbou je také investovat do termoprádla či fukčního prádla, které odvádí pot a nestudí – nehrozí tak, že děti prochladnou. Přibalte také pláštěnku – jen tak zajistíte, že vás žádné počasí nepřekvapí.
 

Doplnění energie

Děti se velmi rychle unaví a je potřeba jim energii doplnit. Samozřejmě, že na výlet s sebou nemůžete vzít čtyři krabičky s obědem, ale zásoby jídla jako je ovoce, proteinová nebo musli tyčinka, přijdou vhod. Dostatek tekutin je pak naprostou samozřejmostí. Většina kol je vybavená držákem na láhev, tudíž příděl pití pro každého můžete umístit do nich.Zdroj foto: pixabay.com, autor: cocoparisieneKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0384 s