Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníTip na výlet pro dospělé i děti: Zajeďte si do Krumlova

26.02.2017   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Unikátní komplex středověkých klášterů v Českém Krumlově nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do minulosti, atraktivní a srozumitelnou formou poznat středověký klášterní život. 

Stálá expozice Religiozita a zbožnost je věnována životu v klášteře klarisek, kdy se jeptišky aktivně účastnily liturgického dění – denního officia, konventní mše a svatého komunia. V rámci expozice Klášterní život se návštěvníci dozvědí, že sestry v klášteře vykonávaly také řadu praktických činností, mezi něž patřila např. výroba a malování svíček, tkaní látek a vyšívání liturgických rouch či pěstování léčivých bylin a léčitelství obecně. Řadu dalších zajímavých informací, včetně názorných ukázek, doplňuje Interaktivní expozice lidských dovedností, umu našich předků.

Vedle stálých expozic českokrumlovské kláštery hostí řadu aktuálních výstav. Už jen do 31. března je k vidění pozoruhodná výstava Císařův pekař – Pekařův císař, připomínající 65. výročí vzniku dvoudílné historické komedie o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi s Janem Werichem v hlavní dvojroli. Na nádvoří kláštera klarisek je do konce roku umístěna výstava, která prostřednictvím fotografií Ladislava Pouzara a doprovodných textů Jiřího Blocha zachycuje Příběhy krumlovských klášterů – proces nejrozsáhlejší rekonstrukce v novodobých dějinách města Český Krumlov.

Areál nově zrekonstruovaných Klášterů Český Krumlov láká všechny generace návštěvníků. &Skolám nabízí speciálně vytvořené různorodé programy celoroční i sezónní, probíhající v trvalých expozicích i v expozicích krátkodobých. Cílem je předat informace žákům srozumitelným a zábavným způsobem, probouzet v nich zvídavost, kreativitu, kritické myšlení a přiblížit jim oblast, která se v budoucnu může stát jejich koníčkem nebo dokonce povoláním.

Více informací na www.klasteryck.cz
 
KONTAKTY

Kláštery Český Krumlov
www.klasteryck.cz, Facebook Kláštery Český Krumlov

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0419 s