Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.6.2018, svátek má Alois 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 498
Registrovaní čtenáři: 496
Publikovaných článků: 12425
Komentářů: 10767


MěřeníChcete se pobavit? Nechoďte na komedii

18.03.2017   Renata Šindelářová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Česká romantická komedie Všechno nebo nic nebo čínsko-americká výpravná fantasy Velká čínská zeď? Pokud se rozhodujete mezi těmito dvěma filmy a zamíříte na ČSFD, abyste si v tom udělali jasno, moc si nepomůžete. Procentuálně vychází hodnocení obou filmů stejně. Zážitky jsou však velmi rozdílné a pro mě na opačném konci spektra. A přestože když se chcete v kině hlavně pobavit, volíte komedii, v tomto případě vám větší zážitek spíše přinese Velká čínská zeď.

 
Velká čínská zeď (3D)
Režie: Yimou Zhang
Herecké obsazení:Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing, Andy Lau, Numan Acar, Eddie Peng, Han Lu a další

Hodnocení na ČSFD: 64 %

Nádherně zpracovaná legenda o Velké čínské zdi, která je dobrodružnou pohádkou, přináší různorodé dojmy. Za mě nejlepší film, který jsem v poslední době viděla, za kritiky na ČSFD nic moc. Na filmu bývá nejvíce kritizován slaboduchý scénář a málo vygradovaná zápletka. Nesouhlasím. Film je jiný, a tím je právě tak zajímavý. Konečně tu máme film nezkopírovaný přes jednu propsanou šablonu. Film je fantasy, takže logicky ukazuje sice nerealiastickou (no vždyť!), ale výborně do detailu zpracovanou představu jedné čínské legendy, která baví už jen z principu. Většina těch, kdo film kritizují, jsou jen cyničtí exhibicionici, kteří se jen potřebují zviditelnit. Volají po detailech, ale přitom mnozí ledacos očividného vůbec nepochopili. Kromě toho, že si nevšimli, že je film fantasy např. nepobrali, že příšerky nespadly do Zelené hory z vesmíru, ale zrodily se z lidské hamižnosti. Že milostnou scénou by do filmu zasáhl kýč. Že nikdo ve filmu netvrdil, že Velká čínská zeď byla postavena kvůli příšerkám (naopak bylo řečeno, že chránila proti nájezdníkům, že měla obrovský význam a zrodily se o ní i mnohé legendy - a toto že je jedna z nich). A další a další nesmyslné výtky. Sami kritici jako by byli postiženi stihomamem, všechno je jim málo. Já dávám filmu pět hvězdiček. Do kina se jdu pobavit a Velká čínská zeď tento můj požadavek splnila dokonale. Film byl odlišný, přinesl zajímavé úhly pohledu, prima 3D efekty dojem jen umocnily.
 

 


Všechno nebo nic

Režie: Marta Ferencová
Herecké obsazení: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michal Žebrowski, Pawel Delag, Ondřej Sokol, Petr Vaněk

Hodnocení na ČSFD: 63 %

Komedie Všechno nebo nic je sladkou povrchní romantikou s jednoduchými vtipy. Jako pohodovka doma u TV dobrý, ale jít kvůli tomu do kina byl snad až zbytečná námaha. Film mi nedal nic, za co bych ho mohla pochválit. Vývoj příběhu Lindy je od samého začátku čitelný. Jednotlivé scény umně vykonstruované a školácky prvoplánové. Dialogy slabé. Humor je průměrný, na filmu ale to nejlepší. Pokud někomu Všechno nebo nic mohu doporučit, tak milovnicím červené knihovny, neboť Rosamunde Pilcherová je proti tomuhle jen slaboučký odvárek. Muži by měli na film tohoto typu chodit asi jedině za trest.  Uděluji jednu hvězdičku za snahu. Pár vtípků se přece jen povedlo.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0625 s