Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 19.6.2018, svátek má Leoš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 498
Registrovaní čtenáři: 496
Publikovaných článků: 12424
Komentářů: 10763


MěřeníVšechno špatné je pro něco dobré !

25.04.2017   Adéla   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Oči jsem měla zarudlé od pláče. V ruce jsem pořád omílala kapesník. A nejvíce ze všeho mě štve, že všechno, co se stalo, mi došlo až nad tím šálkem černé kávy. Do ruky mi vložil hrnek s mojí oblíbenou kávou a usmál se. Byl spokojen, že nechci nic jiného. Zhluboka jsem se nadechla. Má přítelkyně seděla naproti mně, položila mi ruku na stehno a řekla: „Všechno to společně zvládneme, zlato!“ Kamarád se pouze usmál a kývnul hlavou na souhlas.

Vždycky jsem toužila být lepším člověkem. Vždycky jsem říkala to, co se ode mě očekávalo, nikoliv to, co jsem toužila říci. Dělala jsem věci, které se ode mě očekávaly, ale nikoliv věci, které mě činily šťastnou. A s každou srážkou na zem. S každým výrokem „já věděla, že to nedáš“ jsem zatnula zuby a našla si práci, do které jsem vstávala, zůstávala přesčasy, chodila na porady, školení a chtěla být lepší a lepší. Další výrok: „Mohla bys o sebe více pečovat.“  Spolkla jsem hněv a začala běhat. Nakoupila si make-up, shodila 15 kg a nechala si narůst dlouhé vlasy, které jsem si nadále různě upravovala. „Jsi neskutečně naivní, sobecká a hloupá.“ Já se začala více zajímat o českou kinematografii a světové spisovatele. Přestala jsem věřit lidem. Přestala jsem si brát věci osobně. Přestala jsem být sama sebou. Přestala jsem být šťastná.

A tak s dalším tím životním zlomem, kdy máte strach cokoliv udělat, jsem seděla mezi přáteli a plakala. Slzy stékaly do mé oblíbené kávy. Chutnala sladce. Byla uvařená s láskou. V ten moment jsem brečela ne proto, že jsem na všechny ty špatné věci byla sama, ale proto, že jsem se celou dobu snažila kvůli špatným lidem. Kvůli těm lidem, kteří mě sráželi na kolena, jsem já dřela ještě víc. Dřela jsem kvůli nim, aby na mě byli pyšní. Abych je vyvedla z omylu. Abych jim dokázala, že jsem skutečně lepší, než se povídá.

Jak jsem dopila černou kávu a s uslzenýma očima se podívala na kamarádku, která se usmívala a věřila v lepší zítřky. Věděla jsem tentokrát, že chci být lepší kvůli ní. Kvůli tomu kamarádovi, co mě uvítal objetím a slovy: „Konečně doma“. Kvůli tomu kamarádovi, co uvařil tu výbornou černou kávu, jen proto, že si ji chtěl v klidu se mnou vypít a popovídat si. Kvůli těm lidem co ve mně viděli to dobré. Kvůli těm lidem, které nechci zklamat. Kvůli těm přátelům, kteří tu v tom boji pro mě byli.

Tohle je totiž poučení. Pokud se dostanete do bodu, kdy si budete myslet, že Vás někdo někde za něco trestá a že všechno špatné střídá jen to špatné. Otevřete oči. Všechno špatné je pro něco dobré. Tak jak se to říká. Mně to špatné ukázalo ty správné lidi a žádnou motivaci. Ukázalo mi to, že taková, jaká jsem, jsem skvělá! Buďmě skvělí… buďmě sami sebou!  

Zdroj foto: pixabay.com, autor Geralt
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dagmar Hermannová - 26.4.2017 - 12:23

bylo by to bezvadné, kdyby...
To,co prožívala autorka, není neobvyklé. Dnes něco podobného -totiž iluze a deziluze - prožíváme v nějaké podobě téměř všichni. Autorka má jednu obrovskou výhodu. Totiž ... má přátele. Přítelkyně a přátele. Kteří uvaří kávu, kteří ji vyslechnou, kteří projeví účast, kteří dodají chuť žít dál. Ale jsou lidé, kteří ani přátele nemají. Ti, které mají, respektive myslí si, že je mají, se při objevení problému někam zmizí - zkrátka najednou nejsou. Není nic - jen vzduchoprázdno -a dotyčný sám s tím příšerným pocitem, že je ve všem selhávající, ať se snaží jakkoliv. Následují prášky, nebo alkohol, nebo skoky pod vlak ... Ale všechno zlé je pro něco dobré, i bez přátel. Dříve nebo později - raději dříve - má každý přijít na to, že o všechno se má snažit jen a jen kvůli sobě. Aby se sám sobě líbil, aby byl sám se sebou spokojen, a dokáže být šťasten i bez iluzí, které je lépe si nedělat. Žít stylem "carpe diem" - teď a tady. Už proto, že v dnešní době stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě, a že nevíme dne, ani hodiny.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0746 s