Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníFOTOREPORTÁŽ: Broumovská vrchovina

08.07.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Skromným východním sousedem Krkonoš je zdánlivě nenápadná Broumovská vrchovina plná pískovcových skal a smíšených lesů. Nejznámější částí této vrchoviny je přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály plná uměle zbudovaných stezek a také turistů. O pár kilometrů dál se podél hranic s Polskem táhne další zajímavý přírodní útvar, Broumovské stěny. Na přelomu letošního dubna a května jsme navštívili obě tyto krásné lokality a byli jsme překvapeni jejich rozdílností.

Adršpašské ráno začalo trochu rozpačitě chladnějším počasím. Na stezkách ležely zbytky sněhu, protože slunce se sem mezi vysoké skály dostane jen na krátký úsek dne. Člověk si tu vůči těm velikánům připadá tak malinkatý...Rozhledů tu příliš nepotkáte. Kocháte se stromy a nejbližší okolní krajinou. Skalami, mezi kterými místy procházíte skulinkou a místy na ně hledíte jako na masivní obry. Slunce se rozkoukalo a společně s prostředím lesa, kde mimo hlavní sezónu příliš turistů nepotkáte, vytváří uklidňující atmosféru.Většina turistů se soustřeďuje v části kolem zatopené pískovny, kde je hlavní vstup, možnost svezení na loďce a nádherný vodopád. Cesta je tu jednoduchá i pro maminky s kočárky a zvládnou ji i netrénovaní výletníci. Kousek dál za Adršpašským skalním městem již turistů značně ubývá.Druhý den jedeme na Broumovské stěny. Zatímco v Adršpachu se chodí většinou pod skalami, v sousedním Broumovsku se túruje po skalách. Je to zase úplně jiný zážitek.


 
Vyhlídky směrované na polskou stranu jsou tu úžasné!Do kolen nás dostala Slavenská vyhlídka, ke které se to ťapká pohodlnou cestičkou mezi břízkami a najednou prásk - skála, za jejímž ostrohem do vás udeří mocnou silou vítr a krajina se před vámi otevře jako jeskyně plná pokladů.


Více fotografií: Adršpach, Broumov


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Tereza Čerbáková - 10.7.2017 - 11:03

Skutečně přenádherné profesionální fotografie se skvělými záběry, které mi hned připomněly mé dětství, kdy jsem tam trávil všechny mé prázdniny a prošmejdil všechna zákoutí této pohádkově broumovské kotliny. GRATULUJI! Díky Renatko, potěšila si mne náramně! Václav

Od: Renata - 10.7.2017 - 14:00

Děkuju. Je tam opravdu nádherně!

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0436 s