Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 23.5.2018, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 499
Registrovaní čtenáři: 493
Publikovaných článků: 12485
Komentářů: 10761


MěřeníHastrmanka Evelínka pohladí dětskou duši

29.06.2017   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mám radost. Roztomile nezbedná Hejkalka má sestru. Hastrmanku Evelínku. Obě postavy vytvořila spisovatelka Petra Martišková a obě jsou velmi povedené a mají podobnou povahu. Jsou hravé, velmi zvídavé, nenchají si nic líbit a nemají rády povinnosti. Obě také mají obrovské srdce. Každá z nich ale prožije docela jiný příběh plný dobrodružství, který jim přinese nové poznání sama sebe. Příběh psaný tak s takovou lehkostí, že pohladí dětskou duši. Přesně takový typ literatury dnešní děti potřebují. Daleko od počítačů a elektronických hraček, daleko od násilí a stresu, blíž k přírodě a k přátelství. 

Kniha Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka se narodila teprve nedávno, minulý měsíc. A odehrávat se začíná právě nyní, na konci školního roku, neboť i hastrmanka Evelínka právě dostává vysvědčení a těší se na prázdniny u dědy hastrmana ve Lhotě. Je to tedy nejideálnější doba, kdy příběh začít číst. (Přesto věřím, že se kniha bude číst opakovaně, protože si ji vaše děti oblíbí.)

Hastrmanka Evelínka je pěkné éro. Se svým bratrem Matyášem se věčně dohaduje. Škola jí samozřejmě moc nebaví, tak se moc neučí. Ale nedělá si s tím moc starostí, ona má vždycky všechno rychle vyřešené. Dokonce ani když Evelínce hrozí špatné známky na vysvědčení, není to neřešitelná situace. Její kamarádkou je zlatá rybka, ta vysvědčení přece zvládne přečarovat! Zdá se to tááák snadné. Až když se zlatá rybka během velké bouřky ztratí, Evelínka se zamýšlí nad tím, zda svou kamarádku neztratila proto, že ji nutila podvádět. A tak zorganizuje s duhovou vílou Vodněnkou a svým bratrem Matyášem záchrannou výpravu. Při tomhle dobrodružství se mnoho naučí a pochopí hodnotu svých vědomostí a přátelství.

Bonusem této úžasné knihy, kterou velmi doporučuji, jsou pěkné ilustrace Zdeňky Študlarové, nad kterými srdce zaplesá. K příběhu se velmi hodí, neboť výborně vystihují jeho něžnou nekonfliktní podstatu.


Martišková Petra, Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka
ilustrovala Zdeňka Študlarová
Nakladatelství Brána 2017
Zdroj foto obálky: neoluxorKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0723 s