Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníTo byla jízda. Zkusili jsme největší megaplex v Česku. Ode dneška můžete i vy!

11.10.2017   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Obchodní centrum Chodov dnes otevírá své další velké brány a zve do nových, větších a luxusních prostor. Kromě nových značek vás nadchne gastronomická nabídka, technologické vychytávky, vyžití pro děti a hlavně největší megaplex kin v Česku!  

Společnost Cinema City, která provozuje v České republice třináct multikin, otevřela svůj první megaplex v nové části pražského obchodního Centra Chodov. Nový megaplex nabídne divákům celkem 18 sálů vybavených nejmodernějšími technologiemi, široký výběr filmů i formátů, VIP zónu a rozšířenou nabídku občerstvení včetně vlastní restaurace.  

Megaplex je u nás zcela nový pojem, kterým posouváme zážitek z návštěvy kina na novou úroveň. Nový megaplex se stane místem, kde si každý návštěvník přijde na své. Nabízí se mu totiž nekonečně mnoho variací, jak si užít film dle svých preferencí. Chceme v lidech zanechat zážitek a dopřát jim nadstandardní služby,“ uvedl Robert &Svec, marketingový ředitel Cinema City. Diváky čeká celkem 18 nových sálů, s celkovým počtem 2635 míst, z toho 3 sály ve VIP zóně, které nabídnou opravdu exkluzivní zážitek, jeden sál 4DX se speciálními efekty a 3 sály s nejmodernější multi-prostorovou zvukovou technikou Dolby Atmos. Plátna osvítí unikátní laserové projektory, díky kterým je obraz ještě ostřejší, než na který byli doposud diváci zvyklí. „Laserové projektory budou mít v České republice premiéru a my doufáme, že si je zákazníci rychle oblíbí,“ komentuje otevření nové pobočky Robert &Svec. Megaplex Cinema City se stane největším centrem filmové zábavy v České republice. Pro milovníky intenzivního filmového zážitku bude přichystaný speciální 4DX sál, ve kterém zažijí film opravdu na vlastní kůži. Sedadla a samotný kinosál jsou vybaveny high-tech technologiemi, které
v synchronizaci s akcí na plátně docílí větší reálnosti a pocitu, jako by byl návštěvník přímo v dění filmových trháků. Pocit dokreslují také speciální doprovodné efekty, jakými jsou voda, vítr, blesky, vůně a nově také sníh.
Dokonalý obraz dokreslí skvělé multi-prostorové ozvučení Dolby Atmos. Tato technologie je vlajkovou lodí společnosti DOLBY. Jedná se o špičkové ozvučení celého sálu za pomoci desítek reproduktorů. Dolby Atmos může pracovat až se 128 samostatně ovládanými reproduktory a zajistit tak naprosto dokonalý multi-prostorový zvuk. Novinkou je také VIP zóna, kterou jistě ocení ti, kteří si rádi užívají luxusu, soukromí
a nadstandardní služby. Zóna VIP nabídne 3 sály s ještě pohodlnějšími polohovatelnými sedačkami, vlastní restaurací a neomezenou konzumaci popcornu a nealkoholických nápojů. Vzhledem ke svému uspořádání je VIP zóna jako stvořená pro příjemný večer ve dvou, nebo zorganizování firemní prezentace či uzavřené akce.Na otevření nemohl chybět Mooky Greidinger ze společnosti Cinema City Inetrnational. 
 
To jen ve zkratce, zajímá vás, co jednotlivé sály nabízí?
VIP ZÓNA:

Součástí je i VIP zóna, která je desátou na světě celé skupiny Cineworld. Luxusní sály, vlastní restaurace s menu špičkového šéfkuchaře, bar s popcornem a nápoji a ty nejlepší filmové trháky, to vše na jednom místě přináší VIP zóna.
 
VIP zóna je samostatná část kina, která nabízí zcela nový a vylepšený All Inclusive zážitek formou filmu, večeře a neomezené konzumace popcornu a nealkoholických nápojů. VIP zahrnuje soukromou a exkluzivní lobby a 3 prémiové kinosály, kde se promítají největší filmové hity týdne. Kromě filmových novinek je nespornou výhodou i nízký počet míst
v sálech, které jsou vybaveny luxusními polohovatelnými křesly s opěrkami nohou. Nejsilnější filmový zážitek spojený s pohodlím a intimní atmosférou si tak vychutnáte nejlépe právě zde. Pohodlí. To je přece jen pro VIP!

4DX sál:
Tak tohle je bomba. Zapomeňte na kino, kde sedíte v poklidu v sedačkách. Zde zažijete vše na vlastní kůži, na vlastní čich. Vůně, mlha, světelná show, bubliny, voda, blesky, silný vítr, slabé údery do zad nebo hýždí, pohyb sedaček, to vše zažijete na vlastní kůži v nejmodernějším sále 4DXTM na pražském Centru Chodov. Vedle dnes již tradičního 2D i 3D formátu si právě zde vychutnáte mnohem více. Úplnou novinkou mezi efekty je sníh, a pokud jste dosud neměli možnost navštívit 4DX sál v Plzni, tak i bouřka a déšť. Děj filmu se vám díky zapojení všech smyslů dostane zkrátka zcela pod kůži.
 „Jsem potěšen, že můžeme otevřít v České republice již třetí 4DXTM sál, a to při příležitosti otevření našeho prvního megaplexu. Obliba 4DX stále stoupá a v nově vybudovaném kinosále nabídneme divákům tu nejlepší technologii, největší počet efektů, prostě maximální filmový zážitek,“ uvedl Robert &Svec, marketingový ředitel společnosti Cinema City.
 
4DX technologii vyvinul v roce 2009 jihokorejský řetězec CJ CGV, který pro rozvoj 4DX sálů založil samostatnou společnost CJ 4DPLEX. Jedním ze strategických partnerů CJ 4DPLEX je
i společnost Cinema City International, největší provozovatel kin ve střední a východní Evropě a provozovatel sítě kin Cinema City v České republice. „Cinema City konceptu 4DX věří a vidí v něm skvělou možnost, jak filmovou zábavu znovu posunout o krok kupředu
a nabídnout divákům to nejlepší, co dnešní technologie umožňují,“
dodal Robert &Svec. 
 
Technologie 4DX má dvě základní části. První z nich je speciálně přestavěný a upravený sál, ve kterém je specifický systém větráků, světel, zařízení pro tvorbu mlhy, bublin a sněhu. Nejdůležitějším prvkem kinosálu jsou 4DX sedačky pro pohyb do všech směrů, v nichž je zabudovaný subwoofer pro tlakovou simulaci nárazů a další efekty jako jsou vůně nebo voda. V podlaze sálu je instalována ocelová konstrukce, která mění celý sklon hlediště, čímž se dynamika pohybu značně umocňuje. Podlaha a stěny i sedačky jsou osazeny množstvím ovladačů, které celý systém spojují a vedou do řídící projekční kabiny a do technického zázemí, kde se ukrývají tlakové nádoby s vodou, vzduchem a s vonnými esencemi. Podle přesně naprogramovaných instrukcí, takzvaných motion dat, která jsou ve stoprocentní synchronizaci s filmem, jsou během projekce do sálu posílány pokyny, kdy má systémem proudit voda, vítr nebo vůně nebo pohyb sedaček. Druhá a technicky nejnáročnější část s důrazem na maximální přesnost a načasování je přídavná 4DX stopa, která doplňuje stopu pro zvuk a obraz filmu na plátně. „Zajímavostí je, že vývojáři občas k jednomu filmu dělají více 4DX stop, pro každou zemi jinou, podle konkrétních požadavků diváků a provozovatele,“ dodal Robert &Svec.Občas to s vámi zamává, trochu vás to ofoukne a dostanete i spršku.

Zajímavosti o Cinema City Chodov:
Pár přirovnání
Na stavbě Cinema City Chodov pracovalo až 400 lidí v určitých chvílích najednou
a spotřebovalo se na ní 26 000 m2 sádrokartonu, což je např. plocha 3 fotbalových hřišť nebo 98 tenisových kurtů.
 
V této chvíli je v kině umístěno celkem 120 televizí, jejichž LED obrazovky mají dohromady cca 36 000 000 obrazových bodů, což je jako 12 promítaček či 4 800 semaforů.
 
Hvězdná obloha uprostřed lobby obsahuje 3200 světelných bodů, je v ní nataženo 1,4 km optického vlákna, což se rovná vzdálenosti z Kampy na Petřín. Podlahové krytiny váží celkem 6 tun a přesně tolik váží 3 plejtváci obrovští.  
 
Další zajímavosti
Laserové projektory mají 50x delší životnost než obyčejná žárovka a musí být chlazeny speciální chladicí kapalinou.
 
Reproduktory k ozvučení sálu Dolby Atmos musí kalibrovat pouze speciálně vyškolený technik. Dolby Atmos může pracovat až se 128 samostatně ovládanými reproduktory
a zajistit tak naprosto dokonalý multi-prostorový zvuk.
 
V kuchyni pro VIP zónu pracuje celkem 6 národností – lidé z Řecka, Itálie, Jamajky, Izraele, České republiky i Ukrajiny.
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0261 s