Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníFOTOREPORTÁŽ: Brouzdání listím v Orlických horách

21.10.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prodloužený víkend v Orlických horách jsme měli v plánu už dlouho. Ale čekali jsme. Podzimní dovolená se musí dobře naplánovat. Počkat na ten správný okamžik, až se listí zabarví a zasvítí do něj sluníčko. Ne každý rok to vyjde - ale letos ano. Jakmile předpověď slibovala babí léto, okamžitě jsme vyrazili.

První ráno v Deštném začalo poněkud pochmurně. Vidět bylo pár metrů dopředu a ke všemu jsem zapomněla v apartmánu foťák, pro který jsem se musela vracet. Slibovaná vyhlídka nás nijak zvlášť neuchvátila, ale nevzdali jsme se. Naštěstí se brzy začalo sluníčko snažit a i když to právě nebylo na opalování, nakonec se podařilo mlžný závoj rozpustit.Druhý den začal mnohem veseleji. Na obloze. Nikoliv v mé mysli. Zatímco jsme čekali na jediný autobus, který nám měl zkrátit cestu o nějaké tři kilometry, uvědomila jsem si, že sice foťák mám, ovšem kartu do něj jsem si zapomněla včera v počítači, když jsem si přehrávala fotky. Jsem "šikulka"! Protože nás čeká už i tak dlouhý pochod, situaci neřešíme návratem, ale podílením se o přístroj mé drahé polovičky. Je to trochu komplikovanější, ale jde to. Uf! Dostane se i na moje oblíbené odrazy na vodní haldině (resp. na louži).Den třetí. Čeká nás cesta přes vrcholky. Jsme trochu zklamaní. Z rozhledny toho díky oparu moc nevidíme a cestou se pořád pohybujeme v lese - přes stromy není nic vidět a cesta ubíhá pomalu. Nejkrásnější část cesty vede až zpátky přes sjezdovku, kde prožíváme fotografické orgie.
 


Čtvrtý turistický den začíná návštěvou kostela v Neratově, pak přejíždíme do Klášterce nad Orlicí a odtud jdeme nahoru na Čihák a přes Zemskou bránu kolem Divoké Orlice zpátky dolů. Cesta kolem Divoké Orlice nás baví. Nejenže je tu spousta míst na focení, ale také nadšeně plníme úkoly pro děti na naučné stezce. Couráme nohama po zemi, kdo bude víc šustit.


Když to příští rok zase takhle vychytáme, začnu se snad na podzim i těšit. Brouzdání listím mi dělá radost. Podzimní barvy lesa mi rozehrávají tóny uvnitř mysli. A když to foukne a my se ocitneme v záplavě sněžících listů, čas získá nový rozměr. Je to legální droga zdarma, když příroda stříkne do žil šťastnou přirozenost žití.

 

Autoři fotografií: Renata a Libor &Sindelářovi

Další mé fotografie z Orlických hor na fotoblogu

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0364 s