Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníSalsa, to je meditace v pohybu

06.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Salsa, to je energie přicházející z hudby do těla a z těla zase vycházející ven. Salsa je meditace v pohybu. Salsa je dynamický hudební styl, který vás uhoupe. Tento latinsko-americký rytmus je magicky přitažlivý jak pro zdatné tanečníky, tak pro úplné začátečníky.

Salsa dokáže strhnout. Má tu výhodu, že lehce přechází do krve. Oblíbíte si ji, protože není krokově zbytečně složitá, naopak je hravá a uvolněná. Jakmile hudba začne hrát, tělo se samo začne vlnit. Je to jako reflex kobry, která se začne vlnit podle svého krotitele hrajícího na píšťalu.

Takže pokud se chcete bavit při tanci, určitě vyzkoušejte právě salsu. Osobně jsem absolvovala kurz kubánské salsy, pro niž jsou typické kroky do půlkruhu, hned dvakrát. Nemohla jsem se toho rytmu nabažit. A také jeho učitelů. Exotického tanečního mistra Rubena Peguera a úžasně jemné tanečnice Lenky Vackové.

Velký podíl na mé lásce k salse mají právě tihle dva úžasní lidé, jejich přívětivý humor, nekonečná trpělivost a také vstřícná souhra, kterou jsme mohli s úžasem pozorovat při tanečních ukázkách. Zkrátka mít tu možnost, já bych s těmi dvěma skotačila na parketě pořád. (Také pevně doufám, že se mi to zase jednou podaří...)

Ruben s Lenkou patří do skupiny Ruben Dance, která pořádá nejen celoroční taneční kurzy kubánské salsy, bachaty, reggaetonu a dalších karibských tanců, ale také taneční workshopy. Většina akcí probíhá v Praze, kde si můžete domluvit i soukromé hodiny, ale některé akce probíhají i v jiných městech. Nejbližší je SALSA-NIGHT se třeba koná už tuto sobotu 21.2.2015 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

Mnoho pražských kurzů začíná v průběhu února a března, stejně jako nejbližší workshopy, takže máte stále čas se přihlásit. A pokud nemáte s kým kurz absolvovat? Žádný problém. Na stránkách Ruben Dance můžete najít tanečního partnera prostřednictvím seznamky.

Všechny informace najdete zde: www.ruben-dance.cz.

Zdroj fotografie: facebook.com/pages/ruben-dance

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0409 s