Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.7.2022, svátek má Jaroslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníLiga spravedlnosti: Týmová akce kořeněná humorem

26.11.2017   Jan Kouba   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

DC poslední roky oproti Marvel Universe v kinech ztrácí dech. Justice League (Liga spravedlnosti) si chce spravit reputaci a stát se právoplatným soupeřem pro Avengers. Jak se tahle superhrdinská týmovka ze stáje DC povedla, se dozvíte v recenzi. 

Justice League přímo navazuje na události z Batman v Superman: Dawn of Justice. Superman je mrtvý, svět truchlí za svého padlého hrdinu a Bruce Wayne si sype popel na hlavu. To ještě ale neví, že smrt Supermana odzbrojila naši nebohou planetu. Před vším tím kosmickým šmejdem jsme teď bezbranní. A síly zla toho chtějí pořádně využít.

Prakticky všechny superhrdinské filmy jedou podle jednoho mustru, ať už jsou to originy nebo týmovky – zaškrtnete si kterého padoucha proti hrdinům pošlete a věc, která má zničit město, zemi nebo když už jde o několikáté pokračování – veškerou existenci a tak vůbec, obalíte to trochou hlášek a máte blockbuster. V případě Justice League je tím čertem v krabičce vlastně doslova krabice. Tři krychle, které dokážou planetu přeměnit v místo, kde byste rozhodně nechtěli trávit dovolenou. Scénář je o poznání lepší než v Dawn of Justice, kde byl asi nejhůř podaný konflikt mezi dvěma kladnými postavami v komiksové historii.

Justice League si užijete za několika podmínek. Úplně nejdůležitější je nemít žádná očekávání. Pokud se těšíte na přelomový počin, který DC vyšvihne do výšin komiksového nebe a ukáže Marvelu zač je toho loket, budete z výsledku otrávení. Jestli už jste sladění s vizí Zacka Snydera, tak vás nic nepřekvapí. Další podmínkou je nebýt velký fanoušek ani jedné ze zdejších postav a tolerance vůči lehké demenci scénáře taky neuškodí.

Justice League chce strašně být DC verzí Avengers. Konečně netáhne celý film jedna postava jako v případě asi největšího průšvihu DC, antihrdinského Suicide Squad. Všechny kladné postavy si oblíbíte, nebo je aspoň budete v tichosti tolerovat, nebo očumovat jisté partie Gal Gadot. Charaktery, které se v Dawn of Justice sotva mihly na pár vteřin, konečně vidíte ve vší parádě. V Batmanově týmu přistane Wonder Woman, Flash, Aquaman i Cyborg. A i když Snyder nějaké zdlouhavé představování nových hrdinů neřeší, jisté sympatie zavládnou. Jistě, všechno už jsme viděli u Marvelů i jinde a lépe. Každý hrdina je ohraný archetyp, ale konečně to aspoň trochu funguje a vy nelitujete těch 120 minut života a nelamentujete nad tím, kolik úžasných věcí jste za ty dvě hodiny mohli místo toho stihnout. Ezra Miller, Jason Momoa i Ray Fisher jsou sympatické tváře a nepůsobí tak znuděným dojmem, jako Ben Affleck v roli Batmana, jemuž moc tu touhu zachránit svět nežerete.

Úplně největším problémem filmu je nevýrazný záporák. Úhlavní padouch není nikterak charismatický ani děsivý. Dostává příliš málo prostoru na to, abychom se vůbec mohli o osud světa obávat. Což je u superhrdinských filmů problém. A co víc, vlastně za celý film nedojdete prozření, proč má být vše tak strašně epické. Řadový divák se bude ve filmu ztrácet ještě víc, nešetří se pojmy a jmény z DC univerza, ale nikdo se neobtěžuje vám je vysvětlit. Velkou ránou je i absence pamětihodných scén. Těžko si po promítání s kamarády u piva sednete a budete rozebírat, jak bylo cool když „…“ protože k tomu ve filmu není prostor.

Justice League není až takový průšvih, dá vám přesně to, co od něj čekáte. Týmovou akci plnou digitálních efektů, rachotící hudby, trochy toho humoru a scénář, který aspoň udrží vaši pozornost a nenudí. &Skoda promarněného potenciálu u pro mnohé kultovních postav. &Slo to udělat mnohem lépe, ale buďme upřímní a féroví, i mnohem hůř.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0281 s