Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníVíte, kolik za vánoční dekorace utratí Češi?

06.12.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Češi utratí za vánoční svátky miliardy. Největší položky ve vánočním rozpočtu tvoří dárky, jídlo, ale také výzdoba. Co bude během letošních vánočních svátků „in“ ukáže prodejní výstava Flora Pragensis. Ta se koná od 7. do 9. prosince v areálu Střední odborné školy Jarov.

Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit a utrácí za ně tisíce. Podle průzkumu agentury STEM/MARK se víc než 80 procent Čechů neobejde bez stromku. Přes 60 procent Čechů preferuje ten živý a téměř 82 procent lidí zdobení vánočního stromku baví. Kromě vánočního stromku má 80 procent Čechů doma i adventní věnec, 72 procent dává svícen na stůl a 61 procent lidí má vánoční hvězdu. Jen 16 procent Čechů každý rok mění vánoční výzdobu podle aktuálních trendů.
Inspiraci mohou lidé načerpat na třídenní prodejní výstavě Flora Pragensis. K vidění bude nejen originální výzdoba, ale návštěvníci se dozvědí, jaké budou trendy letošních vánočních svátků. „Letošní Vánoce nemají určenou barvu, ale trendy se ubírají k návratu k přírodě. Populární jsou dřevěné ozdoby, větvičky s lišejníkem, suché plody, konopné a jutové provázky a stuhy. Pro návštěvníky budou ale připraveny různé varianty věnců – barvy i třpyt, který k Vánocům také patří. Návštěvníci si budou moci zakoupit například adventní věnce v cenovém rozmezí od 285 do 310 korun, sadu čtyř adventních svíček za 45 a 50 korun nebo vánoční svícny a domovní znamení za zhruba 190 korun,“ prozradil Jan Stibor, hlavní florista Střední odborné školy Jarov.
Flora Pragensis je jedinou floristickou soutěží vazby a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Prodejní výstava s podtitulem Vánoce ve všech podobách i dobách se koná letos už pošesté. Samotné výstavě bude předcházet soutěž studentů zahradnických oborů.  Zúčastní se 26 soutěžících ze 13 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Vlastní soutěž probíhá ve čtvrtek 7. prosince od 9 do 16 hodin. Soutěžící budou mít tři úkoly - výrobu a ozdobení adventního věnce, přípravu svícnu na štědrovečerní stůl a ozdobení vánočního stromku. V dalších dnech bude následovat prodejní výstava nesoutěžních výrobků. Soutěž je samozřejmě přístupná veřejnosti a vstupné na soutěž i následnou výstavu je zdarma,“ popsal Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SO&SJ).
Prodejní výstava se bude konat ve společenském sále Střední odborné školy Jarov v pátek 8. prosince od 9 do 16 hodin a v sobotu 9. prosince od 9 do 13 hodin. „V sobotu bude zároveň probíhat den otevřených dveří. Návštěvníci tak mohou spojit příjemné s užitečným – nakoupit si vánoční výzdobu a prohlédnout si prostory školy,“ doplnil Miloslav Janeček.

 
STŘEDNÍ ODBORNÁ &SKOLA JAROV, www.skolajarov.cz
Střední odborná škola Jarov spojuje hned několik různorodých zaměření – stavební, dřevařské, zahradnické a sportovní. Nabízí vzdělávání ve čtyřletých studijních a tříletých učebních oborech. Studijní obory jsou zakončeny maturitou, učební obory výučním listem. Na tříleté učební obory se dá navázat v rámci dvouletého denního nástavbového studia zakončeného maturitou. Maturitu lze získat i v rámci tříletého dálkového studia, které je určeno především jako vzdělávání pracujících. &Skola zároveň zajišťuje výuku v oborech určených absolventům speciálních základních škol nebo žákům se specifickými vzdělávacími potřebami.
Učební obory: instalatér, kamnář, klempíř, kominík, malíř, montér vodovodů a kanalizací, pokrývač, podlahář, sklenář, strojírenské práce, tesař, truhlář, zahradník, zámečník, zedník. Maturitní obory: dřevostavby, management ve sportu, management ve stavebnictví, stavební obnova, technická zařízení budov.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0503 s