Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 7.12.2023, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13628
Komentářů: 11402


MěřeníSEZNAMTE SE, JOE BLACK – I pro nás si jednou přijde

17.09.2021   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Možná si většina z nás přejea, by se  o smrti nemluvilo.. Pokud je to ale v takové poloze, jakou nabízí film SEZNAMTE SE, JOE BLACK pak věřte,že jde o to nejzajímavěhší, co vám obrazovka v tomto týdnu může nabídnout. Tak se tedy se smrtí seznamte – a věřte, že sledování filmu nebude ani drastické, ani pochmurné. Spíše se připravte na fantastickou, romantickou podívanou, i když vážný až existenciální podtext nechybí. 

Brad Pitt si jako smrt přišel pro otce Williama. Ale rád by poznal něco z lidského života. Tak mu nabídne odklad, sám si vezme „dovolenou“ a stane se Williamovým společníkem jak v domě, tak i v podniku. Z počátku vypadá a chová se prkenně, ale postupně roztaje a začne poznávat, k čemu jsou na stolech příbory, jak chutná dobré jídlo a po chvíli i jak sladký může být polibek od zamilované Susan (Claire Forlaniová). Takto „polidštěnou“ smrt (navíc v podobě Brada Pitta) byste si určitě přáli i vy. Řada drobných příhod je humorná, lidsky hřejivá a pochopitelná a nebyl by to hollywoodský film, aby se vše nakonec nějak smířlivě nevyřešilo.
Nebudeme se tvářit, že jde o velký film plný hlubokých významů a myšlenek. Jde o zábavu, která sice trvá téměř tři hodiny, ale nenudíte se. Jednak skvostné herecké duo Anthony Hopkinse a Brada Pitta už samo o sobě zaručuje diváckou kvalitu, ale i vlastní příběh je zajímavě a přesvědčivě vyprávěn. Režisér Martin Brest vyšel z divadelní hry Alberta Casella SMRT NA DOVOLENÉ a tak trochu „vykradl“ její filmové zpracování z roku 1934 natočené pod tímto názvem režisérem Mitchelem Leisenem, v níž hlavní roli nadpozemské bytosti vytvořil Fredric March.
Režisér Martin Brest přiznal, že podobnou látku toužil natočit již patnáct let. Předtím natočil své proslulé akční krimi komedie POLICAJT Z BEVERLY HILS s Edddiem Murphym a PŮLNOČNÍ BĚH s Robertem De Nirem či drama VŮNĚ ŽENY s Al Pacinem. Ve velice drahém filmu, která si režisér  sám produkoval si každý z diváků najde to, co ho nejvíce zajímá. Jak napsal Petr Kočí „Autoři zkrátka naházeli do kotle všechny dobroty, které jim přišly na mysl: předlouhou milostnou scénu pro obdivovatelky Brada Pitta i jeho brutální přejetí hned dvěma automobily za sebou pro jeho kritiky. Krystalicky čistou lásku od začátku odsouzenou k zániku pro romantiky, i šibeniční humor pro cyniky...“
Foto: pinterest.net, titulky.com, tv-program.aktuality.sk
*************************************
 SEZNAMTE SE, JOE BLACK
(Meet Joe Black), USA 1998, režie Martin Brest
uvádí NOVA CINEMA ve středu 22. září od 20,00 hodin

  


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0428 s