Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


Měření25. ročník Febiofestu ve znamení filmových lahůdek

08.01.2018   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Výroční 25. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se ponese v duchu oslav a velmi nabitého programu. Představí více než 160 celovečerních filmů v patnácti sekcích a v Praze tak nabídne přes 450 projekcí. V rámci regionálních ozvěn pak diváci uvidí filmy uváděné v naprosté většině v české premiéře v dalších 16 městech po celé České republice


Festival bude slavnostně zahájen 15. března 2018 v pražském Obecním domě a bude probíhat do 23. března. Slavnostní zakončení se odehraje 22. března v CineStar Praha Anděl a následně v hotelu Angelo. Filmy se budou promítat již tradičně v multikině CineStar Praha - Anděl, část programu bude opět možné zhlédnout v multikině CineStar na Černém Mostě a po celou dobu festivalu budou probíhat projekce také v kině NFA - Ponrepo v centru Prahy.  Do regionů se festival vydá od 26. března do 21. dubna 2018.
 
 
I ty jsi filmařem!
 
V rámci 25. ročníku festivalu proběhne již popáté také soutěž amatérských krátkých filmů s názvem I ty jsi filmařem! Tématem letošního ročníku je „Nechte se unést“. „Zúčastnit se této soutěže může kdokoliv. Limitem je pouze dodržení technických požadavků a stopáže filmu, která je od jedné do tří minut. Filmy mohou být natočeny na jakékoliv zařízení, kreativitě se hranice nekladou, takže se může zúčastnit opravdu každý,“ prohlásil prezident MFFPF Fero Fenič.
 
O vítězi rozhodne odborná porota, první tři místa budou odměněna finanční odměnou ve výši 30 000, 13 000 a 7 000 Kč. &Sest finalistů dále získá možnost zúčastnit se speciálního filmařského workshopu vedeného uznávanými filmaři z řad hostů a všichni finalisté budou mít zajištěny vstupenky na festival. Přihlásit se může kdokoliv od 11. prosince 2017 do 30. ledna 2018. Více se soutěžící dozvědí na festivalovém webu www.febiofest.cz.

Culinary Cinema
 
Již počtvrté se budou konat i speciální večery s názvem Culinary Cinema. Tedy filmové projekce spojené s vybranými večeřemi pod záštitou exkluzivních šéfkuchařů. V průběhu tří večerů bude festival nabízet mimořádnou příležitost zhlédnout vybrané filmy a poté hostům jedni z nejuznávanějších šéfkuchařů v republice uvaří tři večeře inspirované těmito filmy.
 
16. března se tak mohou diváci v CineStar Praha - Anděl těšit na snímek Paříž počká debutující režisérky Eleonor Coppoly, v hlavní roli s Diane Lane. Následně si pak užijí večeři pod taktovkou šéfkuchaře restaurace hotelu Augustine Marka Fichtnera.
 
17. března se bude promítat film dánského dokumentaristy Rasmuse Dinesena Michelinské hvězdy: příběhy z kuchyně, jenž nahlíží na každodenní život kuchařských superstar. Projekci doplní unikátní večeří Marek Fichtner a Marek Raditsch.
 
18. března uvedeme film Bitva kuchařů čínského režiséra Yip Wai Mana z prostředí street food kuchařů. Na opravdový filmařsko-kulinářský zážitek večer poté povýší šéfkuchař známé restaurace Kampa Park Marek Raditsch.
 
Cena speciálních večerů je 1 690 Kč na osobu a večer. Poukaz na tento zážitek je možno zakoupit například jako originální vánoční dárek již nyní v sekci Culinary Cinema na www.febiofest.cz.

foto: Febiofest TZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0442 s