Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníKartičky a pogy. Jiří Drtil ve své novince oprašuje Staré lásky

25.03.2018   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nezbavujte se věcí a lidí, kteří vám jednou přirostli k srdci, vyzývá ve svém zbrusu novém klipu Jiří Drtil. Píseň Staré lásky je první ochutnávka z připravované třetí desky moravského pop-punkového písničkáře.
Byť věkem stále ještě student, Jiří Drtil se ve své novince vrací zpátky v čase. K napsání skladby ho netradičně inspiroval domácí úklid. 

„Třídil jsem si doma věci, které už bych vyhodil. Vyhrabal jsem hokejové kartičky, pogy, pokémony. Hned jsem si se vším začal hrát, takže úklid se mi protáhl na pět hodin. A tak vznikly Staré lásky. Nejsou ale jen o přirovnání k věcem, neměli bychom zapomínat na lidi. Pod názvem skladby si člověk může představit spoustu věcí, to mám na písničkách rád,“ vysvětluje Drtil.
Staré lásky se opět vyznačují svižnou akustickou kytarou, podobně jako Drtilova předchozí tvorba. Pomalých písní v repertoáru příliš nemá, rychlý rytmus odpovídá i jeho životnímu tempu. „Svůj akustický projekt jsem založil proto, že mi vadilo čekat na kapelu. Tohle je moje, tady se můžu vybouřit,“ povídá Drtil, který rovněž působí jako zpěvák emo-punkrockových Our Atlantic.
Drtil sází především na živá vystoupení, která nikdy neopomene okořenit svým příznačným humorem. Mluvení mu jde také dobře, příležitostně moderuje plesy, festivaly či hokejové souboje univerzit. „K moderování mě dovedlo to, že jsem dělal šaška na svých koncertech,“ připouští. Neodmyslitelně k němu patří i hanácký přízvuk. „Zkoušel jsem se ho zbavit, ale stejně se mi objevuje i v písničkách, navíc se teď míchá s brněnským,“ směje se.
Na kontě má už přes stovku vystoupení, předskakoval například Voxelovi, Rockymu Leonovi, Starým Puškám či Zrní. Po deskách Za svým snem (2014) a Zpátky se neohlížím (2016) připravuje třetí album. „Pracuji na nových věcech, ale nechci nic uspěchat. Dobře vím, že předchozí písně bych třeba z devadesáti procent udělal ještě jinak. Tomu teď chci předejít,“ plánuje.

Videoklip k písni Staré lásky najdete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=vPP1wAAifUs

Kdo je Jiří Drtil
Rodák z Prostějova začínal s kapelou Strike Out, s Better Safe Than Sorry si vyzkoušel i metalcore, momentálně působí jako frontman emo-punkrockových Our Atlantic. Sólově vystupuje už od roku 2013, vydal desky Za svým snem (2014) a Zpátky se neohlížím (2016). Příležitostně moderuje, provázel například festivalem Hudba z Fektu, BUSFESTem, talentovou soutěží Coolhunters, brněnským a zlínským studentským majálesem a dalšími různými studentskými akcemi. Milovník sportu, skateboardingu a snowboardingu studuje Stavební inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně.

Facebook: facebook.com/jiridrtilacoustic
Youtube: youtube.com/user/Drtilista
Bandzone: bandzone.cz/jiridrtilacoustic
Instagram: instagram.com/jirkadrtil/
Bandcamp: jiridrtilacoustic.bandcamp.com


Zdroj: Martin VymyslickýKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s