Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 5.2.2023, svátek má Dobromila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13368
Komentářů: 11337


MěřeníBeautiful Boy (2018)

01.01.2019   Eve Edwards   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Využila jsem možnosti shlédnout v české předpremiéře film Beautiful Boy, který vstoupí do českých kin 3.1.2019. Hlavních rolí se zhostili Timothée Chalamet a Steve Carell jako ústřední dvojice otce a syna, pod režijní taktovkou Felixe Van Groeningena. 

Vidět Steva Carella ve vážné poloze je nezvyklé, jelikož je znám spíše komediálními typy postav. Od Život podle Dana mi potvrdil, že vážné polohy zvládá a jdou mu a co víc, je uvěřitelný. Timothéea sleduji od prvních dílů seriálu Ve jménu vlasti. Ve svých pouhých 23 letech bývá svým talentem přirovnáván k tehdejšímu Leonardovi di Caprio. Takový talent se rodí jednou za generaci, ostatně nominace na Zlaté glóby to jen potvrzují. Pro mě zcela zazářil v artovém filmu Dej mi své jméno, kde byť heterosexuál, se skvěle popasoval s rolí 17tiletého homosexuálního mladíka, jež si dobývá své postavení ve světě.

Film bude ve mně ještě dlouho vibrovat. Ano - téma drog je možná prvoplánové, film je vyloženě cílen jako agitka. Inteligentní mladík, který rád a dobře píše a který si může vybrat ze šesti vysokých škol se vydá na cestu drog. Otec se mu zoufale snaží pomoci a zároveň vybalancovává spravedlivě lásku právě mezi chlapcem z prvního manželství a novou rodinou, která přes veškerou harmonii trpí tím, jak trpí nejstarší syn. Co se týče délky, film byl pravda trošku delší, ale i na první pohled zdlouhavé scény měly svůj smysl. Scénář mě několikrát překvapil. Tam, kde bych čekala typickou "hollywoodštinu", jsem byla vyvedena z omylu a vše přišlo až v jiné, nečekané chvíli. No a konec - zde je to věc nevděčná. Aniž bych spoilerovala, vše bude špatně- buď to bude moc hollywoodské, nebo naopak málo hollywoodské. Myslím, že scénář se s tím vypořádal, jak nejlépe to šlo.
Kdo vybíral soundtrack, byl Bůh. Scény hudba naprosto umocňovala. Jen jediná věc mě zarážela - holky na drogách byly maskérsky upravené dokonale, ale Timothée měl stále svou krásnou alabastrovou pleť :-D Ale co už, hoch nás rozhodně ještě překvapí!

Ústřední linkou se vine báseň Charlese Bukowského „Let it enfold you!“ a velmi doporučuji dodívat titulky do konce.

ČSFD
IMDB
TRAILERKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0333 s