Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 28.5.2020, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12866
Komentářů: 11075


MěřeníPřerostlý bůček

24.01.2019   Tereza Čerbáková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Až mě sundaj, pořád poběžím. Ale to už budu stařena. Každá minuta je tady dlouhá jak rok. Čumím do stejnýho místa. Večer budu všechny ty reklamy recitovat. Přiznávám, na slalom mezi sněhovými vločkami jsem rozmazlená. Tak teda křeček v kolotoči. Nejhorší sport na planetě. Běžící pás. Stojím a nohy mi běží.

Bojuju. S tím mozkem se už před vánoci nedalo žít. Dělal si co chtěl. V tramvaji jsem vlastním dětem zavelela vystoupit příští týden. Roztomilý byl jeden můj klient v tréninku, když se na mé přání pokusil dát lopatky na hrudník. Nemohla jsem se dostat do baráku. Moje auto muselo pípnout třikrát, aby mozku došlo, že dálkáčem od auta se otevírá jen moje auto. Už jsem ani nevozila auto do myčky. Zvykla jsem si, že koukám bočním oknem přes capuccino. No jo, trvanlivost kávy na střeše auta je jedna zatáčka.

Dala jsem tedy mozku dovolenou na zotavenou. Žádný vděk. Začal přemýšlet o kravinách. A můj bůček přerostl. Tak se tady s nima honím na páse jako kráva. Do masopustu musím bůček vyškvařit! Období zabíjaček by mohlo být pro mě rizikové.

Všichni, co míchali bramborový salát ve vaně, v tom jedou se mnou. Všichni, co pochopili, že se zpátky ke své postavě neproprdí. Ti, co jim došlo, že nezačíná jaro, když jim vykvetly linecký kytičky v břiše.

Jenže bůček se nedá jen tak zabít. Tak můžete jít k řezníkovi, aby vám ten bůček vykrojil. Prostě rovnou na porážku. Bez odporu a útoku. Bez boje. Vy a bůček. Vy a mozek. Já velím do útoku pohnout bůčkem! A nepřikrmovat. Bůček není batole.

Nepočítejte ale s jednou bitvou. Navíc není bitva jako bitva! Některé se těm vítězným jen podobají. Můžete klidně napíchnout bůček na kotvu jako v masokombinátu, a pak ho spustit se svahu dolů. Klidně i opakovaně. Můžete tomu říkat sjezdové lyžovaní. Mozek se bude tetelit blahem. Hory miluje. Bůček bude ale jen euforicky výskat. Pravá bitva započne, až se zruší lanovky a vy ten bůček budete vynášet opakovaně na vrchol. Pak teprve mu zavřete hubu. Jen teda na sjezdovce nebude ani noha.

Bůček nemá strach. Zkuste mu pohrozit, že na něho nasadíte svého psa. S ním přece máte pravidelný pohyb. Venčíte ho. Před tím se však ujistěte jakou máte rasu. Potřebujete tu s nohama delšíma než křeslo. Pokud vám štěká polštář na gauči a hýbe se vám kabelka, není to ona.

Bůček se nedá ani utopit. Když ho ponoříte do vířivky a bůček se rozvibruje, neznamená to, že se bojí, ale že se tlemí. Veselo mu bude i v bazénu. Jako bójka ho rozhodně neohrozíte. Ani jako paní radová. Pokud kolem vás plaval už třikrát děda nad sedmdesát, jste obojí. Nezkoušejte obrousit bůček v toboganu!

Tak jestli bitva ve vodě, pak musíte být dravec. Štika. Žádný leklý kapr. Ale vám jsou stejně malý plavky. Tak neoprén? Celotělový? Vezměte to rovnou i s ploutvema. Kurz potápěče se bude hodit. V těch džínách o dvě čísla menších stejně nadechnutý dlouho nevydržíte. Bacha na skoky do bazénu! Přerostlý bůček zvyšuje riziko, že budou ostatní plavci na suchu. Pokud zaznamenáte scvrklou část těla ve vodě, není to vítězství, ale jen měříte teplotu vody.

Bůček má smysl pro humor. Jestli chcete bůček pobavit, řekněte trenérovi, že potřebujete naporcovat dvacet kilo bůčku, protože za týden frčíte na Kanáry. Nechcete riskovat, že vás ze břehu zachrání Greenpeace v rámci kampaně Dejme svůj hlas velrybám. To se bude bůček řezat smíchy.

Bůček nemá mozek. Ale není blbec. Self