Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníPostřehy z festivalu 90s EXPLOSION

26.05.2019   Renata Šindelářová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Už od 15 hodin rozehříval diváky na holešovickém výstavišti včerejší festival 90s EXPLOSION . Hlavní program začal o dvě hodiny později. Odpočítávali jsme začátek... tři... dva... jedna... Ale místo exploze přišlo nejdřív zklamání, protože jsme začínali několikaminutovou upoutávkou na hity devadesátých let obecně. Doma reklamu přepnu, tady před ní neuteču. Opravdu to bylo nutné? Naštěstí jsme to absolvovali opravdu jen jednou, ne při každém střídání interpretů, takže uf... Konečně se jde řádit!


Hudba? Famózní. Strhující! Až na pár výjimek, které i tak potěšily ucho, jen samé hitovky (za všechny  Generation Of Love, Bailando, I Like To Move It, Cotton Eye Joe, Take Me Away, Saturday Night), které rozhýbaly v bocích všechny, kteří to hned na začátku nepřepískli s alkoholem. Ruce nahoru a jedém! Nakažlivá energie proudila davem jako lavina. Takovou atmosféru jinde než na živém koncertě prostě nezažijete.Zajímavost: sympatická holandská dvojice Sty-C a Li-Ann z Twenty 4 Seven se již dříve chlubila, že miluje Prahu a Českou republiku, což se sice jeví jako prvoplánové, každopádně na žádném z koncertů 90s Explosion nechybí a pár určitě všechny diváky potěšil, když vytáhl českou vlajku. 

Obecně se show povedla, udržovala nás v tempu, jeden výstup střídal druhý, bez zbytečnýh řečí okolo. Jen těmi efekty se nijak zvlášť neplýtvalo. Večerní plameny určitě potěšily a mnohonásobně zvedly úroveň. Trochu mě mrzelo, že v zadních řadách jsme si moc neužili tanečních kreací, neboť kamery snímaly hlavně zpěváky. Ale chápu, že jiní by pak zase tvrdili opak a že přišli kvůli interpretům, ne kvůli tanečníkům - těžko ten spor rozsoudit.

 

Uděluji ovšem pár pochval k organizaci. Velmi kladně hodnotím vratné kelímky na pivo, které bylo možné si zavěsit na oblečení. Příjemný byl dostatek toalet a čerstvé vody k opláchnutí. Stánků s občerstvením bylo dost na to, aby se vznikající fronty daly psychicky i fyzicky zvládnout. Naopak nemyslím, že bylo nutné  hromadné vyhazování deštníků u vchodu (lahve s tekutinami naopak prošly bez povšimnutí). Myslím, že je opravdu pořád lepší mít na festivalu deštníky než tisíce promočených lidí. (Velký dík nahoru, že nakonec nepršelo!) A další malé minus za to, že některé druhy alkoholu v průběhu večera došly.


Shrnuto a podtrženo: letošní devadesátkový festival byl báječným dobitím unavených baterek a kdo se teprve chystá do Brna, má se na co těšit.

Pochopte, správný kritik prostě vždycky najde něco, co lze příště udělat lépe...

https://90sexplosion.com/praha/
 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.033 s