Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 5.6.2020, svátek má Dobroslav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12878
Komentářů: 11080


MěřeníČeský slavík 2004

13.12.2004   Zdeněk Pilný   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

... došlo i na překvapení ať už očekávaná nebo zcela nečekaná ...

Sobotního přímého přenosu vyhlášení výsledků ankety Český slavík ze Státní opery se ujala již tradičně televize Nova. Přenos jako takový nepřinesl nic nového ani zajímavého a viděl jsem již mnohem podařenější v minulých letech. Režisér Adamec, zdá se malinko usnul na vavřínech, i když i tentokrát jeho práce byla nadmíru profesionální. Poslední dobou i v jiných pořadech v jeho režii postrádám záběry celých postav účinkujících a příliš mnoho záběrů mezi diváky, které jsou navíc příliš krátké. V tom včerejším přenosu byly dokonce i chyby ve střihu, ale i mistr tesař se někdy utne. Moderování pořadu se ujal Leoš Mareš, který se pod svoji úlohu podepsal v dobrém i ve zlém. Nelze mu upřít určitou dávku vtipu a pohotovosti, ale těch narážek na jeho řidičské umění bylo myslím víc než je únosné. Byl by stačil dárek ve formě modelu autíčka, který dostal v průběhu vysílání. Ani ty specielní nominace se mi nezdály vhodné k takovému pořadu, i když byly trefné.

Dost o pořadu jako takovém, důležitější byli aktéři soutěže. Konečně se rozčeřila stojatá voda současné hudební scény a to nejen díky soutěži Superstar, ale snad i díky jinému způsobu hlasování, takže došlo i na překvapení ať už očekávaná nebo zcela nečekaná. K horší stránce celé soutěže patří neúčast Heleny Vondráčkové, podtržená navíc naprosto nevhodným, předtočeným projevem a také neúčast skupiny Lucie, která již delší dobu úmyslně bojkotuje tuto soutěž, ale myslím že úplně zbytečné, protože už nikdo nenapadá a nezakazuje jejich Medvídka. Je s podivem, že se tentokrát neocitla v užší nominaci celá plejáda zpěvaček i zpěváků jako třeba Hůlka, Czáková, Machálková, Ledecký, Basiková nebo i Lucie Šoralová a jiní. V tomto případě si zřejmě zařádil jakýsi muzikálový syndrom. Přece jen asi televize z velké části tvoří popularitu nebo jí alespoň zřetelně pomáhá.

Stříbrné umístění Daniela Landy v kategorii zpěváků bylo příjemným překvapením, ale o největší se postarala vítězka soutěže Superstar Aneta Langerová svým rovněž stříbrným umístěním a současně i oceněním jako objev roku. A nejen to. Ona a Richard Krajčo byli jediní, kteří zpívali živě, což je velmi neobvyklé. Mám v paměti nedávný spor skupiny Kryštof s televizí Nova pokud jde o playback. Tehdy televize Nova ústy ředitele Železného tvrdila, že jde o technický problém, ale jak je vidět a hlavně včera večer bylo slyšet, když se chce, tak to jde. Další plus pro Anetu Langerovou, která si dokázala živé vystoupení vydupat, i když jinak je její projev umírněný, až nesmělý. Pokud půjde dál tak tvrdě za tím co a hlavně jak chce dělat, máme se na co těšit, zvlášť když hlasově na to přesvědčivě má a myslím, že by dokázala tím hlasem naplnit prostor Státní opery i bez mikrofonu. Její projev není tak tvrdě rockový, jak by si někdo možná přál, je to spíše takový softrock, ale díky za něj. Do své písničky vložila všechno co umí a umí toho už teď hodně a určitě ještě poroste. Už teď byl slyšet zřetelný posun k lepšímu, oproti jejím vystoupením v samotné soutěži Superstar. Obě živá vystoupení celého večera byla i po zvukové stránce výrazně kvalitnější, než trochu dutě znějící, obvyklý playback.

Praha 12.prosince 2004


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: marie - 13.12.2004 - 1:29

je mi to moc lito, ale z clanku mam pocit, jako by jej psalo desetilete dite a jeste k tomu obsahuje fakticke chyby: absolonova totiz v uzsi nominaci figurovala a dan landa se slavnostniho vecera vubec nezucastnil, takze na nem nemohl zpivat nazivo ani nijak jinak. nazivo zpival prave clen skupiny, jejiz spor s televizi nova mate v zive pameti. jedna se o richarda krajca z kapely krystof.

Od: Renata Šindelářová - 13.12.2004 - 7:09

Anetě hrozně fandím a tím objevem roku určitě Aneta je. Má krásný hlas a je stejně přirozená jako Lucka Bílá, i sympatie tu hrají roli. Ještě si však nevytříbila styl, není jisté, co vlastně jednou bude zpívat, takže myslím, že do kategorie zpěvačka volili lidé poněkud zaslepeně. Myslím, že tento post si musí zpěvák zasloužit dlouhodobou prací. Pro mne je to ostatně důkaz, kolik v nás udělá reklama, ať už jakkoliv vehementně tvrdíme, že nás rozhodně neovlivňuje.

Od: Zdeněk Pilný - 13.12.2004 - 7:58

Potvrzuje se, že práce kvapná, mílo platná. Psal jsem ten článek v neděli ráno po noční směně a ve spěchu, takže se vloudily chyby. Pokud jde o tu "desetiletou úroveň", no nevím, ale je pravda, že mi bude v únoru 65, takže už se asi do dětských let vracím, ale za ty faktické chyby se moc všem omlouvám.

Od: Martina - 13.12.2004 - 10:50

Já mám někdy pocit, že se nedožiju, aby Bílá s Gottem nedostali slavíka a to jsem mladší než oni...

Od: Zdeněk Pilný - 16.12.2004 - 0:41

oprava
Nedalo mi to a opravil jsem ty dvě faktické chyby, které mi byly hned prvním komentářem vytýkány. Doufám, že teď je všechno v pořádku. Až na ten sloh desetiletého dítěte, ale s tím těžko něco udělám.

Od: Renata Šindelářová - 3.3.2005 - 7:30

Martina
Šance se toho dožít úměrně roste s nižším věkem... :-))
Ale je to také trochu o té reklamě, myslím. Hlavně u Lucky, která bývá často v televizi a v každém druhém časopise. Gott už je asi tak zažitý, že ho snad volí ze zvyku.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2502 s