Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníCo spojuje Elis Mráz a Taťanu Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým?

05.06.2019   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přestože je zpěvačka Elis mladičká (24 let), není jí lhostejné, jak nezřídka končí životy té nejstarší generace. Možná za to může i její krásný vztah s prarodiči, možná už je prostě taková… Každopádně jejím nejnovějším počinem je propojení s nadací Krása pomoci.

„Myšlenka spojit se s nadací Táťány Kuchařové vznikla díky našemu shodnému pohledu na osamělost ve stáří“, prozrazuje sympatická zpěvačka počátky spolupráce. „Po shlédnutí jejich vánočního klipu o osamělém dědečkovi, který mne hluboce zasáhl, jsem si uvědomila, že písnička, kterou jsem zrovna vytvořila, má stejný podtext, myšlenku. Došlo mi, že v tomhle ohledu mám s programem nadace Krása pomoci hodně společného, a tak jsem navrhla své agentuře Nemoros, aby nabídla Taťáně tu mou písničku.“

Elis uvádí, že problematika starých lidí ji zajímá již roky, a není ji lhostejné, jak vypadají poslední roky mnohých z nich. Sama má velmi kompaktní vztah se svými prarodiči. Od mala k nim jezdila na chalupu, na tyhle pobyty má spoustu vzpomínek. Třeba na to, jak s dědou sbírali žáby na silnici a nosili je do rybníka, aby je nepřejela auta. Nebo na to, jak ji učil sprosté básničky. Babička ji zase naučila péct, a když Elis pochopila, jak moc jí záleží na fotkách z jejího mládí, nechala jí jako dárek vyrobit puzzle ze starých fotografií. To spolu občas skládají a Elis se směje babiččiným veselým historkám z mládí. O jejich úzkém propojení hovoří i skutečnost, že si babička při operaci, kterou musela podstoupit bez narkózy, vybrala jako poslechovou hudbu právě písničky její vnučky Elis.

Protože na veřejnost prosákla informace o spolupráci Elis s Ondřejem Brzobohatým, nabízí se otázka, zda ke spolupráci došlo na základě propojení Elis s nadací Ondřejovy manželky. „Ale ne, s Ondřejem se znám již delší dobu“, usmívá se mladá zpěvačka a pokračuje: „Ondra chystá písničku s videoklipem a oslovil mě ke spolupráci, nazpívání vokálů. Taky se objevím v klipu k té písni. Ondru profesně obdivuju, vážím si ho jako muzikanta a mám velkou radost, že budu vystupovat na jeho narozeninovém koncertě, v prosinci ve Fórum Karlín.“

Elis má v hlavě spoustu plánů, skládá, vystupuje… Tak například přes léto si ji fanoušci mohou poslechnout na koncertech na hradech a zámcích, nyní připravují s Olgou Lounovou duet a klip, který vyjde do konce roku. „Bude humorný, takový barevný… Hudba úplně jiná, než by asi kdo čekal, ve swingovém stylu." A co svedlo Elis právě s Olgou Lounovou? „No, náhoda! Bubenice Olgy je totiž žena mého bratra. S Olgou jsme se seznámily na svatbě. Olga mě pak pozvala do Fórum Karlín, že se jí líbí, co dělám. Sedly jsme si, a pokračujeme dál“, uzavírá své vyprávění mladičká zpěvačka, o níž ještě dost a dost uslyšíme.

Zdroj: Helena Váňová ProductionKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0329 s