Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 7.12.2023, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13628
Komentářů: 11402


MěřeníLOVCI HLAV – TV tip - Moderní severský kriminální thriller

20.09.2019   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po obrovském úspěchu tří dílů bestselleru Stiga Larsona MILÉNIUM se severské detektivky staly senzací po celém světě. Nejen, že příběhy Lisbeth Salanderové a Mikaela Blomkvista pokračují v dílech Davida Lagecranze, ale objevila se celá škála výborných spisovatelů, mezi nimi i stále populárnější Jo Nesb?.
 Název filmu Lovci hlav by mohl někoho děsit. Nutno tedy hned v úvodu vysvětlit, že "lovci hlav"jsou v Norsku vyhledávači talentů. Mezi ně patří i hlavní hrdina Roger Brown. Je ve své oboru nejúspěšnějším, za manželku má překrásnou galeristku a k tomu vše, co patří k životu "na úrovni."
Žije však silně nad poměry a tak si přilepšuje krádežemi uměleckých děl. Když najde Greva - ideálního kandidáta na talent roku zjistí, že kromě "talentu" je zároveň majitelem jednoho z nejžádanějších obrazů v dějinách umění - Rubensova Lovu na kance. Roger nemůže jinak než se chopit příležitosti a pokusit se o "krádež století." Brzy však narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu...
Film je adaptací mimořádně úspěšného románu dnes již světoznámého norského detektivkáře Joa Nesb?a, autora o němž se píše jako o "dalším Stiegu Larssonovi." Po sedmi románech s Harrym Holem si vzal Nesb? načas volno a v roce 2008 napsal svižný thriller LOVCI HLAV. Zužitkoval v něm své zkušenosti z let strávených ve světě finančních analytiků, který vykreslil s mistrnou dávkou černého humoru Podle knihy (česky vyšla v roce 2011) vznikl o tři roky později film v režii Mortena Tylduma (KÁMO&S, KÓD ENIGMY). V hlavní roli se objeví Aksel Hennie a po jeho boku charismatický Nikolaj Coster-Waldau (ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN, FIREWALL či KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ) v roli armádního specialisty na sledování lidí.
"Je to film, který v sobě nese veliký příběh, ale zároveň se nebojí vás rozesmát nebo vás přinutit lapat po dechu napětím," říká režisér Morten Tyldum (Kámoš). Lapat po dechu můžete i vy u televizní obrazovky.
----------------------------
LOVCI HLAV
(Hodejegerne)
Norsko, &Svésko, Dánsko, SRN 2011
režie Morton Tyldum
uvádí v sobotu 28. září od 22,50 hodin ČT 2

 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0747 s