Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 9.6.2023, svátek má Stanislava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníVojta Dyk má nový projekt. D.Y.K. zní velmi dobře.

29.10.2019   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Talentovaný zpěvák Vojta Dyk přichází s novým projektem. Album D.Y.K. (čtěte anglickou fonetikou: dý váj kej) vzniklo v New Yorku, kde se Dyk obklopil špičkovými hudebníky v čele s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem. Talentovaný zpěvák, který úspěšně vystupoval naposledy s B-Side Bandem, se tak vrhá do nové etapy. Jak sám říká, nahráváním vystoupil ze své komfortní zóny a ponořil se do světa bez hranic. A nejen to. S novým projektem započíná ještě jednu éru. Vstoupil do světa Instagramu.  
 

První ochutnávkou je hravý a roztančený singl Mr. Beat se stejně zábavným videoklipem. Chytlavá píseň je stejně hravá, jak hraje barvami evokující 60. léta. Jak už napovídá název, jde o skladbu volně inspirovanou Rowanem Atkinsonem a humornou postavičkou Mr. Beana. "Singl je primárně o lidech, kteří mají růžový klapky kolem očí, díky kterým nevidí, že vedle nich a za nimi se odehrává drama všedního života. Takových lidí je, myslím, dosti. Tento člověk vám například, jakožto starší osobě, pomůže čile přes přechod, na jehož konci na vás spadne cihla z přilehlého rozestavěného obchodního centra. To už náš hrdina ovšem nevidí a svižně pokračuje dále, aby pomohl dalším nešťastníkům, které náhodně potkává," přibližuje Dyk. Zábavnou podívanou nabízí také videoklip, který je pojat v retro duchu a Vojtěch Dyk v něm dává naplno průchod svému přirozenému showmanství. Klip vznikl v režii dvojice Givinara Kříže a Jordana Haje.

Projekt, deska a možná i turné D.Y.K.
Deska vznikala kompletně v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který má doma cenu Grammy za album s Gregorym Porterem. Uznávaný muzikant, který v New Yorku žije již deset let, přizval do nahrávacího procesu také svou kapelu Kennedy Administration. Díky tomu je nahrávka provoněná autentickými vlivy americké kultury. "Každý člověk hledá svou životní cestu, muzikant tu muzikantskou, truhlář truhlářskou.... Někdo ji hledá chvíli, někdo celý život. Já na té své pokročil zase o nějaký ten krok jinam, do svého nitra - autorského, do svého vesmíru - hudebního, do světa bez hranic. Až tak, že jsem v New Yorku přizval zahraniční hráče a díky Ondřejovi Pivcovi a Kennedy Administration udělal své nekompromisně autorské CD," popisuje novou etapu Vojta Dyk, který je dlouhá léta hudebně spojen hlavně s brněnským B-Side Bandem bandleadra Josefa Buchty. Jeho sólovým projektem však nijak nenaruší jejich společné působení a koncertování.

"Opustil jsem komfortní zónu České republiky a zpíval v místech, kde je Vojtěch Dyk nula. Díky tomu může D.Y.K. ukázat, jestli v něm opravdu něco je. Byl to naprosto osvobozující pocit, jehož výsledkem je naprosto svobodná deska," dodává. Ondřej Pivec k tomu říká: "Když mě před nějakou dobou Vojta oslovil s tím, že by měl zájem se mnou spolupracovat na novém projektu, netušil jsem jak rozsáhlá a umělecky uspokojující práce je přede mnou. Spojením Vojtova přirozeného talentu, newyorských hudebníků a prostředí, které jsem mohl poskytnout, vznikl podle mě na evropské poměry výjimečný a nezvykle kvalitní projekt, který má potenciál vejít do hudebních dějin. Práce na albu D.Y.K. pro nás byla velkou radostí a myslím, že to je na výsledku velmi poznat." Umělec slibuje, že repertoár na albu D.Y.K. bude stylově pestrý. Singlem by prý mohla být jakákoliv zařazená píseň: "Záleží na tom, za jaký konec chcete tu desku uchopit. Já chtěl posluchači předložit kompletní menu, takže jsem zvolil jako první singl píseň veselou, lehce stravitelnou, aby pak mohl následovat singl spíše muzikantsky založený, groovem basovým podložený, přičemž by se mělo dostat i na singl třetí, melancholickosetsakramentskyhudebně-dobrý."
 
Na výjimečné album D.Y.K., které ukazuje zpěvákův mimořádný talent v doprovodu špičkových muzikantů v plné kráse, se posluchači mohou těšit již v listopadu. A nedivili bychom se, kdyby se zrodily nějaké termíny vystoupení.

Na video se koukněte zde:

http://dykofficial.com/
https://www.facebook.com/dyk.project
https://www.instagram.com/dyk.project/


Zdroj: Universal Music

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0643 s