Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMapa duše, mapa života

09.03.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk


Jsou lidé, kteří by tu měli být napořád. Vladimír Kafka byl jedním z nich. Kdo zná jeho předchozí knihy, tak jistě už tuší, v jakém duchu se povede Mapa duše, mapa života. S vděčností vítám počin jeho ženy, která pomohla tomu nejlepšímu z jeho knih na svět.

Kdo zná předchozí knihy Vladimíra Kafky, jistě zajásá. Tohle je skutečně to NEJ, nejen z hlediska moudrosti, pohlazení a snad i životní cesty samotného autora, ale i to NEJ, které může dát nám, čtenářům.

Kdo jeho knihy nezná, klidně s čistým svědomím doporučím Mapu duše jako první a až poté se můžete začíst do barvitých a procítěných knih ostatních. Tady najdete to nej z jeho tvorby, z jeho citátů, živých slov, autentických výroků. Souhlasím s anotací v tom, že nás tato slova navedou k vlastnímu poznání života.

V každém životním období promlouvá jinak.

Mám ji doma už řadu měsíců a prošla se mnou horšími časy, i těmi tvůrčími a láskyplnými.
A pokaždé mne oslovila jinak. Je zajímavé, je snad i trochu jasnovidná, protože ať po ní sáhnu kdykoliv a náhodně otevřu, přečtu si přesně to, co potřebuju.

Potěší mě, pohladí, zadrnká tam, kde je všechno v pořádku a od čeho se můžu odrazit.

A co je v životě důležité?
„Rozum se často nachází v přímém odporu vůči změnám, protože vyžaduje jistotu, která bývá pevně spjata s minulostí. Jenže srdce a duši jistoty vůbec nezajímají. Duše miluje prožívání, sama o sobě je přece věčnou proměnnou, kdy přistupuje k životu z různých úhlů pohledu a časovostí. Nutí tím hmotnost do pohybu, což je pro nás většinou velmi nepříjemné a stresující.“Dvacet šest témat, dvacet pět let života, které Vladimír Kafka strávil s lidmi a jejich všelijakými osudy. Někdy možná nemusíme něco zažít, abychom to mohli pochopit, život nás vždycky vede k poznání svých nejlepších a nejsilnějších stránek.  Mnohdy nemusíme spadnout až na dno, abychom se našli.
Jsem vděčna z pozice čtenářky Ireně Novákové Kafkové za to, že knihu připravila k vydání a já říkám – je to to nejlepší (a nejstručnější) ze všech knih Vladimíra Kafky.
Malá útěcha, velká podpora.

O autorech: Vladimír Kafka, Irena Nováková Kafková: Vladimír vystudoval výtvarné umění a více než 25 let se věnoval lidmi se závažnými zdravotními problémy. Pořádal velmi oblíbené Hostiny, často společně s Jaroslavem Duškem, besedy zaměřené na vnitřní podstatu člověka. Napsal několik knih a ty dvě poslední za něj poskládala jeho žena Irena, protože on sám to již nestihl.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2019, www.eminent.cz

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0323 s