Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 9.6.2023, svátek má Stanislava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníExkluzivní rozhovor s kapelou Lucie: Hlavu vzhůru, jedeme dál!

19.09.2020   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jedinečná akce Praha Září v pondělí 28. 9. vyvrcholí skutečnou hudební bombou. Legendární kapela Lucie odehraje u Křižíkovy fontány Jediný pražský koncert. Chytlavé hity, výborná muzika, skvělá show, bezprostřední atmosféra… Přijďte si na Výstaviště v Praze – Holešovicích naplno užít všechno, co máte na Lucii rádi!  Leitmotivem koncertu je setkání, takže by si jej nikdo neměl nechat ujít. Měli jsme možnost po jedné ze zkoušek před tímto koncertem hovořit se všemi členy skupiny. David Koller, Michal Dvořák, PBCH, Robert Kodym. Všichni členové kapely exkluzivně k vyjímečnému koncertu na Praha Září zodpověděli několik otázek.
 

Jak vnímáte současnou situaci?
David Koller: Současná situace mi připadá už hodně vyhrocená. Vzhledem k tomu, že na chřipku stále umírá víc lidí, tak se mi občas zdá, že už se snad celý svět zbláznil.

Kdy jste se rozhodli pro letošní jediné pražské vystoupení na Křižíkově fontáně, které pořádá festival Metronome Prague? Byla na tom v kapele naprostá shoda? 
Robert Kodym: Myslím, že to za nás rozhodl koronavirus. Jsme rádi, že máme možnost a příležitost letos vystoupit v našem rodném městě.

Vzpomínáte si na vaše vůbec první vystoupení před pražským publikem?
Robert: Ano, bylo to v březnu 1986 v klubu na Proseku a bylo to úžasný. Přišlo třicet našich kamarádů a jejich kamarádů a měli jsme fantastickou scénu z černého a bílého igelitu. Ikonický zážitek.

Kdy jste naposledy hráli před pražským publikem?
PBCh: To už je poměrně dávno, před rokem na podzim.

Je koncert v rámci akce Praha Září vaším letošním jediným plánovaným vystoupením?
Michal Dvořák: V rámci mých mnohačetných aktivit ne, ale v uskupení mé nejmilovanější skupiny ano. Je to jediné letošní vystoupení Lucie v Praze.

V rámci vystoupení na festivalu Praha Září odehrajete skladby z posledního alba EvoLucie. Mohou se fanoušci těšit i na hity z jiných alb?
David: Ano, z EvoLucie hrajeme čtyři skladby a dále samozřejmě průřez celou naší kariérou.

Co mohou vaši příznivci od koncertu očekávat?

Robert: Zahrajeme vám ty největší hity, které máme. Těšíme se na vás!

Kdybyste měl jmenovat 3 nejoblíbenější skladby Lucie, na které se mohou návštěvníci koncertu těšit naživo, které by to byly?
Michal: Všechny.

Michale, vaše hudební a producentské aktivity jsou opravdu bohaté. Který ze současných projektů vás naplňuje nejvíce?
Michal: Zcela určitě mě v poslední době nejvíc zaměstnává projekt iMucha, s Alfonsem Muchou vstávám a usínám poslední tři roky. I v této situaci pracuje více než padesátičlenný tým dále a  15. května příštího roku  v O2 Areně se, doufám, uskuteční premiéra.

Přijedete v pondělí na Výstaviště, nazvučíte a jdete hrát nebo se na koncert speciálně připravujete?
PBCh: Samozřejmě na koncert zkoušíme předem a dokud nejsme na 100 % spokojeni, zkoušíme dál. Vedle toho má každý své rituály napomáhající soustředění. Jde nám o hodně – muzika nás živí, baví a chceme, aby to bylo co nejlepší. Nejen koncerty.

Jak to teď vypadá s vaší sólovou deskou?

PBCh: V době koronavirových omezení jsem měl sice čas se tomu věnovat a aktuálně už mám materiálu asi na čtyři alba, ale teď není vhodná doba to vydávat. Možná začnu postupně uvolňovat singly, ale i to záleží na tom, kdy budu mít finance na klipy k nim a marketing.

Jak vnímáte omezení, která aktuální situace vnesla na hudební scénu?
Michal: Odpověď na tuhle otázku by byla obsáhlá. Ve stručnosti je vnímám jako chaotická, nesystémová a především totálně likvidující českou kulturní scénu, včetně všech profesí na kulturu navázaných.

Co byste rádi vzkázali příznivcům skupiny Lucie v aktuální situaci?

David: Přál bych jim, aby si zachovali chladnou hlavu a dělali to, co sami uznají za vhodné.

Robert: Upřímně věřím a doufám, že se brzy všechno zlepší. A koncerty a všechny kulturní akce budou šlapat jako dřív.

PBCh: Nejen příznivcům, ale nám všem na této zeměkouli bych vzkázal, ať neklesáme na mysli, že všechno bude zase dobré. Lidi, nebojte se, nevěřte všemu, co píšou média, která si navíc často protiřečí. Nechci zlehčovat situaci, ale nebojme se žít kulturně a nenechme kulturu zemřít jen proto, že my se budeme bát hrát a vy se budete bát na koncerty chodit.

Michal: Hlavu vzhůru, jedeme dál. A nenechte se zblbnout hysterizující masírkou sdělovacích prostředků.

Jediný pražský koncert v rámci Praha Září uvádí Metronome Prague. Vstupenky lze získat pouze na webu www.prahazari.cz nebo na www.GoOut.cz. Cena vstupenek na Jediný pražský koncert je stanovena na 990 Kč a nabízí místa ke stání i k sezení. Kdo by si chtěl ale užít koncert ze střechy Křižíkova pavilonu, má možnost zakoupit si speciální vstupenku za 1 500 Kč. Vstupenky jsou v prodeji v omezeném množství, v první vlně v počtu 1 000 kusů.

PRAHA ZÁŘÍ
Třítýdenní slavnost Praha Září od 8. do 28. září proměnila  Výstaviště v Praze – Holešovicích v prostor s několika multifunkčními scénami. Během dvaceti dnů se tady se svým programem vystřídají největší pražské festivaly Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal festival, United Islands of Prague. Akce Praha Září vznikla za podpory partnerů, hlavního města Prahy a Výstaviště Praha s cílem podpořit umělce, dělat radost divákům a společně oslavit návrat kulturního a společenského života. Areál Výstaviště je po celou dobu trvání Praha Září rozdělen na několik oddělených sektorů a přizpůsoben aktuálním vládním nařízením, tak aby splňoval veškeré hygienické a kapacitní podmínky.

Účast na festivalu Praha Září si zajistíte bezplatnou registrací na www.prahazari.cz nebo nákupem vstupenek na www.GoOut.cz. Základní akreditace je povinná a zdarma, stříbrné a zlaté akreditace jsou zpoplatněny. Podporovatelé akce a držitelé stříbrných akreditací na celé Praha Září mají všechny placené vstupenky o 20 % výhodněji a rezervace jednotlivých akcí, které jsou zdarma, v přednostním režimu. Držitelé zlatých akreditací pak mají všechny vstupenky zdarma. Více informací o vstupenkách a akreditacích naleznete na www.prahazari.cz/akreditace-rezervace.


 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s