Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníSatya Singh: Kundaliní jóga

25.02.2021   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha je plná dobrých nápadů pro to, jak zharmonizovat svůj život a páteř, a to nejen fyzickým cvičením, ale i mentálním nastavením.
Je také příjemnou studnicí velmi hebkého psaní, kdy máte pocit, že opravdu sedíte někde v ašrámu naproti autorovi a nasloucháte moudrosti staré tisíce let a zážitkům starých destíky let.
Z praktického hlediska úžasná kniha: skvěle popsané cviky, psychosomatika, popisky a obrázky umožňují rychlou orientaci.

Když svou páteř ucítíme a budeme kultivovat, vyživovat energii, která v ní je schovaná, stane se zázrak. Přestane nás bolet a začne se nám lépe žít. 

Kniha je prvotně věnována psychosomatice páteře, veškeré souvislosti jsou tu dobře uvedeny, přehledně a vždy i s nějakým tím vhodným řešením.


Nacházíme tu podrobnou a praktickou mapu našich pohybových schopností ovlivnit páteř zdravým způsobem. A pochopit díky tomu i to nezdravé působení.

Pro čtenáře je většinou hlavním motivem již existující problém s páteří, případně s emocemi a životním zaseknutím se na jednom místě, ale dokážu si představit, že kniha je i dobrou prevencí nebo příjemným rozšířením vědomostí pro milovníky jógy rekreační. Tady se může stát, že józe naprosto propadnete, protože to je přesně ten styl knihy, u kterého toto příjemné riziko je.

Přitom je to publikace poměrně malá, úzká a pro další studování jistě budete rádi hledat další knihy.

Namlsání je to ovšem úžasné.


A kdo již podobné józe a práci se životní energií propadl, tak ten si na Kundaliní józe vyloženě pochutná, tím více, že publikace nabízí práci na celé tři roky!
Tolik by mělo celé kultivování páteře trvat.

Nejvíce mne ale potěšila příjemná vyprávění ze života autora, ke kterým by se slušelo dát si v čajovně čaj a zapálit kadidlo. Přenést se do ašrámu a na chvíli zapomenout na svět kolem, abyste se poté probudili s čistým pocitem – s pocitem, že svět kolem je ten nejzářivější a nejúžasnější svět, jakýs i lze představit.

Ten pocit vděčnosti v tu chvíli byl krásný a otiskl se do celé knihy a do dojmu z ní. Dokonce natolik, že celá ta jóga a psychosomatika páteře odešla na druhou kolej.

No dovedete si to představit?

Takže - doporučuju!
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0406 s