Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníFotoreportáž z Máchova kraje

30.07.2021   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Před pár dny jsem se vrátila z Máchova kraje. Když se dívám na fotky odtud, říkám si, že bych možná měla tenhle příspěvek nazvat spíš fotoreportáží o Bezdězu. Tahle dominanta vévodí fotkám z každého dne, ze všech výletů. Ať už se vyškrábete na jakýkoliv kopec, Bezděz přitahuje zrak.


 Tváří se líbezně ze všech možných úhlů i vzdáleností. Je to zkrátka rozená modelka.Ale nechci vás nudit jen Bezdězem. Každý kraj, i ten zdánlivě nejobyčejnější, má své vnitřní kouzlo, které je někdy vidět hned a jindy ho objevujete postupně. Kouzlo Máchova kraje je nejspíš trochu profláklé, přesto se tam pořád dá objevit něco navíc - třeba osvěžující ticho v úžasném borovicovém lese, kam kromě pár pěších turistů nikdo nezavítá. Většina vyrazí autíčkem a popojde k cíli, rozhledně či hradu, pár metrů. A tak se vám klidně může stát, že za celé dopoledne nepotkáte živáčka... Civilizace se připomíná svými zvuky jen odkudsi zdálky, a to ještě zdaleka ne vždy. V některých místech je takové ticho, že vás překvapí i nesmělý ptačí hlásek v korunách stromů...A kolik se tady dá objevovat krásných skal, skalek a pískovcových útvarů! Všechny ani nemají svá vlastní jména... Čím opuštěnější, tím pro nás lepší... Na fotkách níže je Židovský vrch (poblíž Oken) a Pruský kámen (poblíž Jestřebí). Ač pojmenované, na obou jsme byli sami.

 

Svou podívanou samozřejmě nikdy nezklame samotné Máchovo jezero, které ve dne připomíná exotický přímořský záliv, zatímco večer se mění v romantické vodní souznění (člověku běží v hlavě ty verše... jezero hladké v křovích stinných... břeh je objímal kol a kol...).

 


Ale kdo chce, ten si vždycky něco k obdivování najde. Krása je všude kolem nás. Jen k těm očím je potřeba otevřít i srdce. Vnímat, kochat se a užívat si každou jedinečnou chvíli plnými doušky.
Tak si to také báječně užijte! Přeji vám krásné letní dny.
 
Web autorky: www.literarnistrom.cz
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0431 s