Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.9.2023, svátek má Andrea 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13519
Komentářů: 11387


MěřeníFestival minipivovarů SLUNCE VE SKLE roztočí pípy v Purkmistru popatnácté

16.09.2022   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po minulých dvou ročnících, kdy s ohledem na covidová opatření byl počet návštěvníků i pivovarů omezen se milovníci zlatavého moku mohou těšit na další pokračování setkání minipivovarů. Jubilejní 15. ročník již tradičního fesivalu minipivovartů se koná na závěr pivovarské sezóny v Pivovarském dvoře v Plzni - Černicích  v plném rozsahu.
 

Akce se bude. konat v Pivovarském dvoře v Plzni -Černicích a to v parkovací zahradě (parkovací stání) dnes odpoledne pro pivovary,  které které přijedou na dvoudenní účast a v soboru 17. 9. od 13 hodin v protorách pivovarského dvora a přilehlé Selské návsi, kam se podařilo umístit 59 pivovarů.  Pivovary budou čepovat pivo z vlastních stánků popř. výčepmích vozíků a budou mít opět příležitost zhodnotit uplynulou sezónu a představit to nejlepší, co uvařily. 

SLUNCE VE SKLE je nejstarším a největším komerčním festivalem, který je zatím v ČR pořádán. Za dobu své existence si získal renomé, nejendoma ale i v zahraničí, o čemž svědčí návštěva řady zahraničních novinářů i návštěvníků. O účast na festivalu,  vzhledem k neustále rostoucímu počtu minipivovarů (cca 500) je mimořádný zájem.

Návštěvníci zde budou moci ochutnat několik desítek značek čepovaných piv a v nabídce budou i piva lahvová. Kromě to nabídnou zúčastněné pivovary  návštěvníkům také řadu svých propagačních předmětů, tácků, etiket a sklenic. Záměrem akce je seznámit návštěvníjky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na  trhu k dostání a seznámit je s pivními styly, které jsou v současné době hojně vyhledávané. Pivaři, kteří mají zájem o nefiltrované, nepasterizované pivo, zde budou moci ochutnat mnoho druhů piv - od výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, ochucená, nakuřovaná pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout v mnoha variantách. Mnohé návštěvníky určitě překvapí a pobaví názvy piv, které někteří pivovarníci svým pivům dávají.

Pozvány byly minipivovary nejen z Plzně a okolí ale i z přilehlých krajů a Moravy, budou zde i pivovary ze Švýcarska, Slovenska a nejvzdálenějším bude opět Pivo Microbrewery Lefkosie z Kypru. Pro návětěvníjky bude jistě zaímavá i účast řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím nikde na podobné akci neprezentovaly. 

Pivovar Purkmistr připravil u příležitosti toho jubilejního ročníku speciální várku svrchně kvašeného 14 stupňového Ale piva s názvem BYLO NÁS PĚT. Bylo uvařenov v pivovaru Purkmistr ve spolupráci sládků z dalších čtyř pivovarů. Nenásilnou kulisu akce vytvoří doprovodný hudební program (skupiny Anakonda Benda, The Shower, Hibaj a King Swing) kombinovaný s pivními souitěžemi.

V sobotu proběhne opět v konferenční místnosti odborná degustační soutěž o nejlepší světlý festivalový ležák a nejlepší IPA za účasti sládků zúčastněných pivovarů. 

Pro dopravu na místo konání z centra města doporučujeme využít MHD – tramvaj č. 1 (směr Slovany – nám. Milady Horákové) a na konečné přestup na trolejbus č. 13 (výstup stanice Černice, Náves). Autobusy budou posíleny. Pokud přijedete autem (ale to by byl holý nerozum!), upozorňujeme, že možnosti parkování jsou omezené. 

Zdroj: Ing. Petr Míč, LUKR CZ-Pivovarský dvůr Plzeň
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0367 s