Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 3.10.2023, svátek má Bohumil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13532
Komentářů: 11387


MěřeníBeatrice Chesnut, Uranio Paes: Enneagram

30.04.2023   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Před námi leží lepší způsob než numerologie, astrologie, ale rozhodně nikomu neupírám jeho upřednostňované způsoby. Enneagram je může parádně doplnit. Ale tady si nemůžeme nic vypočítat, k ničemu to nedojdeme tzv. zadarmo. Enneagram je systém, kterým se v podstatě sami diagnostikujeme podle toho, jak se v životě většinou chováme, jak reagujeme.  Většinou tak nějak tušíme, jaké jsou naše špatné vlastnosti, ale i ty dobré.


A pak přijdete na to, jací jste – a hlavně, proč
Pak se můžeme s chutí začíst do osobnostní typologie enneagram, kde už první symbolické a archetypální, příběhové části dokáží zadrnkat právě na tu strunku, která je pro nás citlivá. Jeden z devíti typů nám má sedět nejvíc, jsou ale i tací, které se najdou ve vícero typech.
Každá kapitola popisuje vlastnosti, myšlenky, obranné reakce a právě tehdy zjistíte, že tohle jste vy. V příkladech naprosto konkrétních nebo také často i v tom, v čem jste vyrůstali. A pochopíte tak, PROČ REAGUJETE NA ŽIVOT tak, jak reagujete. Proč se bojíte, proč se do něčeho vrháte, proč nemáte úspěch ve vztazích, v práci, v životě, nebo naopak se dozvíte, co je tou zlatou šťastnou muškou, která nad vámi pořád létá. Není to jen o špatných vlastnostech a nápravě, ale také o tom, jak naplno využít ty dobré, které máme.
A často se stane, že ty dobré ani nevnímáme, nebo jsou utlačené – hurá, pak tady najdete doslova poklad vlastní duše!

Mnohdy, a to je zajímavé, tu najdete i slova, která vás rozčílí – a i ta se vás mohou dotýkat. I to je pak vaší součástí, přičemž autoři pak vysvětlí jakou a co s tím.
„Je třeba, abyste se naučili přijmout jistou míru bolesti, bez níž si nemůžete plně uvědomit své pravé já. Jedná se o níže uvedené pocity:
  • Vyčerpání z toho, že jste tak dlouho nesli tíhu odpovědnosti za všechny a za všechno ve svém životě.
  • Stud za své ranné životní zkušenosti – zacházeli s vámi špatně a nikdo vás nechránil. Když se dítěti stane něco podobného, vyvolá to v něm pocit, že je uvnitř špatné. Brání se tak negativním pocitům vůči lidem, kteří se o něj mají starat. Děti raději obviňují sebe, aby nemusely za špatného považovat svého ochránce….
  • …. Zlost nebo agresivita pramenící ze strachu. Podle toho, který jste podtyp, je budete prožívat méně či více často. Začněte si to uvědomovat a zbavovat se emocí zralejšími způsoby….
Kniha je doslova plná zlatých slov, pokud padnete na část, která vám sedí, se kterou souzníte. Budí pak zlost, dojetí, lítost, úlevné usmíření, radost z toho, že někdo to konečně popsal a jste normální. A kolik lidí, tolik typů.

Samozřejmě nejvíc se vám zalíbí místa v knize, která pojednávají o vás, ale i ta další jsou zajímavé. Mnohdy jsem ani netušila, že lidé mohou prožívat to či ono a jakým způsobem k tomu přišli. Nic není černobílé a právem je obálka na ENNEAGRAMU barevná. Stejně jako obsah v ní.

Řekněme, že nás ENNEAGRAM učí kultivovat naši povahu, naučené chování a přivede nás k efektivnějšímu životu, ve kterém se nebudeme zbytečně vysilovat…  zbytečnostmi.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, www.synergiepublishing.com
https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/osobni-rust/000556_enneagram-pruvodce-probuzenim.php

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0348 s