Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 8.12.2023, svátek má Květoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13629
Komentářů: 11402


MěřeníPsí poslání

13.09.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

 

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání.

"Psí poslání" od W. Bruce Camerona je nezapomenutelným literárním zážitkem pro všechny, kteří mají rádi psí příběhy, emocionální hloubku a nadčasové poselství. Tato kniha nás zasvěcuje do světa psa, který prožívá několik životů, aby pochopil smysl své existence a hledal své skutečné poslání. Skrze pohled psa Bailyho procházíme všemi emocemi a překážkami, které jeho životy přinášejí.

Jedním z nejvýraznějších prvků knihy je schopnost autora přenést nás do psího myšlení a vnímání světa. Stránky jsou naplněny emocemi, zvědavostí a nezkrotnou oddaností, kterou pes věnuje svým majitelům. Autor se nebojí vytvářet autentické pohledy na různé situace, ať už jsou to radosti, zklamání, ztráty nebo lásky. Kniha tak nenechává čtenáře chladnými, naopak je vtahuje do hlubokého spojení s postavami.

Příběhy, které Baily prožívá, jsou různorodé a každý z jeho životů nám ukazuje nový úhel pohledu na lidské vztahy a životní lekce. Všechny jeho inkarnace mají něco společného - touhu najít smysl a poslání. Tato kontinuita propojuje příběhy do jednotného celku, který postupně odhaluje hlavní poselství o lásce, věrnosti a významu vzájemného působení mezi psy a lidmi.

Jedním z nejsilnějších aspektů knihy je také schopnost vyvolat smích i slzy. Autor dokáže hrát na struny emocí s lehkostí a citlivostí, což činí z knihy opravdový rollercoaster citů. Procházet Bailyho životy a sledovat, jak se vyvíjí jeho vztahy s různými lidmi, je dojemné a inspirující.

"Psí poslání" není jen o psech a jejich vztahu s lidmi; je to příběh o hledání smyslu života a poslání, které spojuje nás všechny. Kniha nám připomíná, že i v nejlehčích chvílích může být pes nejlepším přítelem, ochráncem a průvodcem, a že naše vlastní poslání může být mnohem hlubší, než si myslíme.

Celkově řečeno, "Psí poslání" je dojemný, do detailu propracovaný a poutavý příběh, který zasahuje do srdce čtenáře. Autentické psí perspektivy, hluboká emocionální vrstvenost a univerzální poselství činí z této knihy nezapomenutelný zážitek, který vám bude rezonovat dlouho poté, co ji budete číst.


Psí poslání, W. Bruce Cameron
Vydáno nakl. Ikar v r. 2017

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0413 s