Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníBabička drsňačka

04.10.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

"Babička drsňačka: Nezvyklá dětská dobrodružství plná černého humoru"

Britský autor dětských knih David Walliams vstupuje na literární scénu jako nový Roald Dahl. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivými pointami a černým humorem opravdu utvářejí jeho výjimečný literární styl. První z jeho děl, které oslovuje české čtenáře, je Babička drsňačka. Kniha nás zavádí do světa plného předsudků a tolerance, překvapivých odhalení a nečekaně odvážných loupeží.

Babička drsňačka, dílo britského autora David Walliamse, se rychle začíná stávat neodmyslitelnou součástí dětské literární krajiny. Autor je často srovnáván s legendárním Roaldem Dahlem a to s dobrým důvodem. Jeho příběhy jsou plné života, dobrodružství a černého humoru, který zasáhne nejen mladého čtenáře, ale i dospělého.

Kniha nás zavede do života mladého Bena, jehož návštěva babičky je plná překvapení. Benova babička, na první pohled obyčejná starší dáma, ukrývá mnohem více, než by se mohlo zdát. Její minulost jako slavné lupičky šperků a odhodlání vytvořit plán na ukradení korunovačních klenotů představuje základ pro napínavé dobrodružství, které na čtenáře čeká.

Walliamsova schopnost kombinovat napínavý děj s nečekanými zvraty a černým humorem je neobyčejná. Kniha Babička drsňačka nám ukazuje, že i zdánlivě obyčejné situace mohou skrývat nečekaná dobrodružství a že lidské předsudky se mohou rychle změnit, když poznáme pravou podstatu lidí kolem nás.

Každá kapitola přináší nové dobrodružství a nové poznání postav. Walliamsova schopnost vytvářet nezapomenutelné postavy, které se postupně vyvíjejí a mění, dodává knize hloubku a srozumitelnost. Kniha Babička drsňačka je nejen zábavným čtením, ale také inspirací pro mladé, aby se nezalekli neobvyklých situací a měli odvahu čelit výzvám života.

Celkově lze Babičku drsňačku označit za skvělý literární kousek pro mladého i staršího čtenáře. David Walliams zanechává svůj otisk v dětské literatuře, a to díky svému nezaměnitelnému stylu, který kombinuje napínavý příběh, černý humor a odvahu se dotýkat důležitých životních témat. Babička drsňačka je knihou, která nás baví, provokuje k úvahám a ukazuje, že i zvláštní situace mohou být příležitostí pro odvážná dobrodružství.Vydáno: 2012, Argo Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.052 s