Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 8.12.2023, svátek má Květoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13629
Komentářů: 11402


MěřeníPoslední Aristokratka

01.10.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

"Poslední Aristokratka" od Evžena Bočka: Veselý Pohled do Šlechtického Světa

Přečtěte si recenzi na knihu "Poslední Aristokratka" od autora Evžena Bočka, která nás provází do světa komických dobrodružství českého šlechtice Franka Kostky. Zábava, humor a rodinné zápletky čekají na vás v této veselé knize.

"Poslední Aristokratka" od autora Evžena Bočka je knihou, která zcela vědomě balancuje na tenké hranici mezi komediemi, rodinnými zápletkami a šlechtickým dobrodružstvím. S přehledem a šarmem nás zavádí do života hlavní postavy, české šlechtice Franka Kostky, a jeho dobrodružství po návratu do Čech.

Frank Kostka, žijící v New Yorku, se rozhodne vrátit do Čech po pádu komunistického režimu, aby převzal rodové sídlo. To však znamená nejen získání majetku, ale i rodinného personálu, jehož členové jsou všechno, jen ne obyčejní. Kastelán je konzervativní, zahradník hypochondrický a prostá žena z lidu, která vaří a uklízí, je středem pozornosti.

Příběh je provázán humorem a komickými situacemi, které vznikají díky nespojitelnosti těchto postav. Autor se vyhýbá hlubokým myšlenkám a existenciálním otázkám, místo toho staví na zábavě a veselých událostech. Čtenáři mohou očekávat, že se budou smát a bavit se nad absurditami, které postavy prožívají.

Jedním z výrazných prvků knihy je vývoj postav a jejich složité rodinné vztahy. Frank Kostka prochází proměnou od člověka zvyklého na moderní život v New Yorku k šlechtici v Čechách. Jeho manželka Vivien a dcera Marie přinášejí do příběhu své vlastní osobnosti a příspěvky k rodinným konfliktům.

Přes všechny konflikty a neshody mezi postavami je kniha zároveň příběhem o rodinné soudržnosti a lásce. Autor nám připomíná, že rodina je důležitou součástí našich životů, a že i přes všechny nesrovnalosti a různé pohledy na svět můžeme najít společné hodnoty.

Celkově lze říci, že kniha "Poslední Aristokratka" od Evžena Bočka je výbornou volbou pro ty, kteří hledají lehkou a zábavnou literaturu. Autor nás zavádí do světa šlechtických zápletek a rodinných konfliktů s humorem a lehkostí. Pokud máte chuť na odlehčenou, která vás pobaví a přivede vás do světa komických dobrodružství, tato kniha by mohla být pro vás tou správnou volbou. Evžen Boček nás přesvědčuje, že i ve světě aristokracie se dají najít nečekané radosti a humorné situace.

Kniha "Poslední Aristokratka" byla také úspěšně zfilmována, což svědčí o jejím atraktivním příběhu a schopnosti oslovit širší publikum. Filmová adaptace, režírovaná Jiřím Vejdělkou a napsaná stejnou scénáristou, přináší příběh na plátno a dodává mu vizuální rozměr. Hlavní role jsou obsazeny talentovanými herci, kteří dodávají postavám další rozměr a charakter.
 

Evžen Boček, Poslední Aristokratka
Vydáno nakl. Pavel Dobrovský – BETA r. 2012Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.042 s