Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 8.12.2023, svátek má Květoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13629
Komentářů: 11402


MěřeníSpi, bledá sestřičko

20.09.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

"Spi, bledá sestřičko" - Gotický román plný tajemství a vášně

Joanne Harris vytvořila v knize "Spi, bledá sestřičko" nádherně temný svět viktoriánského Londýna, kde se prolínají lákavá krása a skrytá zla. Vstupte do příběhu malíře Henryho Chestera a jeho tajemné manželky Effie, kde se rozplétají nitky lásky, nenávisti a pomsty, a tajemství vyplouvají na povrch ve chvílích nečekaných zvratů. Čeká vás cesta plná mystiky, barvitých postav a dramatických osudů.

Román "Spi, bledá sestřičko" od Joanne Harrisové je gotickou literární perlou, která vás vtáhne do svého temného světa a nepustí vás až do poslední stránky. Příběh se odehrává v atmosférickém viktoriánském Londýně, kde se střetávají světy umění a krásy s temnou stránkou lidské duše.

Hlavním protagonistou je malíř Henry Chester, téměř čtyřicetiletý umělec, který se stává manželem sedmnáctileté Effie. Jejich manželství na první pohled může působit jako spojení nelučitelných světů - Henry je nudným patronem umění a Effie je neuvěřitelně krásnou a záhadnou modelkou. Nicméně, tato zdánlivě idylická situace se brzy promění v drama, které je plné tajemství, touhy, nenávisti a pomsty.

Autorčina dovednost vytvářet atmosféru je nezpochybnitelná. S každým obratem vás vtáhne do nového prostředí - od malířských salonů a honosných domů až po nevěstince a temné krčmy. Všude tam vás čekají tajemství a stíny minulosti, které se snaží zůstat skryty.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků knihy je postava Effie. Její krása je téměř nadpřirozená, a to nejen vzhledově, ale i v tom, jak ovlivňuje lidi kolem sebe. Je záhadná a nepředvídatelná, což dodává příběhu silného nádechu tajemství a mystiky.

Příběh "Spi, bledá sestřičko" není pouze gotickým románem, ale také studií lidské povahy a jejích temných stránek. Autorčina schopnost vykreslit charaktery postav a jejich vnitřní konflikty je ohromující. Každá postava má svá tajemství a motivace, které se postupně odhalují, až se z celého mozaikovitého příběhu skládá dramatická a poutavá cesta.

Joanne Harrisová ve svém románu propojuje prvky lásky, vášně, kouzel a pomsty, a vytváří tak nezapomenutelný zážitek pro čtenáře. Její schopnost vytvořit atmosféru, která vás pohltí a nepustí, je neuvěřitelná. Příběh "Spi, bledá sestřičko" je jako tarotové karty, které postupně odkrývají svá tajemství a vtahují vás do svého magického světa.

Celkově lze říci, že kniha "Spi, bledá sestřičko" od Joanne Harrisové je gotickým literárním skvostem, který vás pohltí svou atmosférou, tajemstvím a komplexními postavami. Je to příběh, který vás bude provázet ještě dlouho poté, co jej dočtete, a který vám připomene, že skutečná krása často skrývá temnější stránky. Tato kniha je pro všechny milovníky gotického románu.Joanne Harris, Spi, bledá sestřičko
Vydáno: Knižní klub, r  2006Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0464 s