Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníKdokoli může dělat cokoli

08.10.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha Kdokoli může dělat cokoli je autobiografický román americké spisovatelky Betty MacDonaldové, která se proslavila svou knihou Ovečka na ostrově. V tomto díle popisuje své zkušenosti z doby hospodářské krize v 30. letech 20. století, kdy se po rozvodu vrátila se svými dvěma dcerami do rodného Seattlu. S humorem a nadhledem vypráví o různých pracích, které musela vykonávat, aby uživila svou rodinu, a o tom, jak se znovu sblížila se svými sourozenci a rodiči. Kniha je plná vtipných historek, postav a situací, které čtenáře pobaví i dojmou.

Hlavní hrdinka této knihy se nevzdává. S odvahou a vytrvalostí čelí životním nepříjemnostem a překážkám. Její příběh nás učí, že i když se zdá, že jsou všechny dveře zavřeny, vždycky existuje cesta vpřed. To je poselství, které můžeme převzít do našich vlastních životů.

Betty MacDonaldová nás baví svým humorem a pozitivním přístupem ke všemu, co jí život přinese. Její schopnost najít radost a smích i v těžkých chvílích je nakažlivá.

Tato kniha je také pohledem do doby, kdy se lidé museli spojit a podporovat se navzájem, aby překonali krizi. Betty se stěhuje zpět ke své rodině, a to v době, kdy se zdá, že všechno kolem ní se hroutí. Její vyprávění nám připomíná důležitost rodiny a vzájemného spojení v těžkých časech.

"Kdokoli může dělat cokoli" je knihou, která nás nutí přemýšlet o naší vlastní síle a schopnosti překonávat obtíže. Je to kniha, která nám říká, že i my můžeme zvládnout cokoli, pokud budeme mít odvahu a pozitivní přístup.

Tato kniha je nejen zábavným čtením, ale také inspirací k tomu, abychom se nepoddávali před životními výzvami a hledali radost a humor i v těžkých okamžicích. "Kdokoli může dělat cokoli" je skvělým připomenutím toho, že lidský duch je nezdolný, a že v každém z nás je síla udělat cokoli, co si přejeme.

Kniha je napsána svižným a poutavým stylem, který odráží osobnost a charakter autorky. Její humor je nezničitelný a neztrácí se ani v těžkých chvílích. Autorka dokáže najít kouzlo i v obyčejných věcech a lidech, kteří ji obklopují. Její příběh je inspirativní a ukazuje, že kdokoli může dělat cokoli, pokud má odvahu, nadšení a smysl pro humor.

Kniha je určena pro širokou veřejnost, která má ráda humorné a upřímné vyprávění o životě. Je to kniha, která potěší, pobaví a povzbudí každého, kdo se s ní setká.

Tuto knihu vřele doporučuji všem, kteří hledají inspiraci, smích a odvahu v životě. Betty MacDonaldová nás naučí, že i v nejtěžších chvílích můžeme najít světlo a naději.
 

Kdokoli může dělat cokoli
Betty MacDonaldová
Vydáno nakl. Argo r. 2008


 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.031 s