Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 8.12.2023, svátek má Květoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13629
Komentářů: 11402


MěřeníSestřičky a jejich tajná přání

21.09.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sestřičky a jejich tajná přání: Pohled do světa nemocnice Nightingale v roce 1938"

Přeneste se do atmosféry předvánočního Londýna roku 1938 a podívejte se, jaké tajné přání nosí sestřičky nemocnice Nightingale v srdci. Donna Douglas v knize "Sestřičky a jejich tajná přání" nám opět přibližuje osudy hrdinek této srdceryvné ságy.

V knize "Sestřičky a jejich tajná přání" od autorky Donny Douglas se nám opět otevírá brána do světa nemocnice Nightingale v předvánočním Londýně roku 1938. Jak se blíží Vánoce, každá z sestřiček má své vlastní tajné přání, a to nejen na dárečky pod stromečkem.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je sestra Wallaceová, která doufá, že jí osud konečně odpustí a nepostaví ji před další hrůzy války, která by jí mohla vzít snoubence. Avšak s přibývajícím napětím a dopadajícími bombami začíná její naděje pomalu vyprchávat. Donna Douglas věrohodně vykresluje atmosféru této doby a nesnáze, kterým sestřičky čelí.

Další postavou, které je věnováno mnoho pozornosti, je Helen Dawsonová. Po smrti svého manžela Charlieho hledá znovu štěstí. Zdá se, že jí ho může přinést tajemný cizinec. Jaké tajemství s sebou nese a jaký bude osud Helen, to jsou otázky, které vás budou držet v napětí až do poslední stránky.

Vrchní sestra Kathleen Foxová má zase za úkol udržet morálku mezi svými sestrami, zatímco se blíží hrozba evakuace nemocnice. S autorčinou schopností vnést do příběhu historické autentičnosti vás provede těmito náročnými chvílemi, kdy se celá země připravuje na válku.

Jedno je jisté, v této knize se dočkáte nejen dojemných momentů, ale i napětí a otázek, co přinese budoucnost nejen Nightingale, ale i jednotlivým sestřičkám. Donna Douglas vytváří silné postavy s hlubokými emocemi, což činí tento příběh dojemným a zároveň silně dovedeným portrétem doby.

Autorka nám opět přináší dobrodružství a tajemství sestřiček, které jsme si oblíbili v předchozích knihách této série. Ať už jste fanoušky historické literatury nebo pouze hledáte poutavý příběh, kniha "Sestřičky a jejich tajná přání" vám nabídne obojí. Vašeho času strávený s těmito sestřičkami určitě nebudete litovat.

Donna Douglas opět předvádí svůj talent pro psaní dobových románů, které vás vtáhnou do minulosti a nechají vás toužit zažít víc. "Sestřičky a jejich tajná přání" je dalším vynikajícím přírůstkem do této poutavé série, který vám bude držet společnost i dlouho poté, co jej budete číst.

Pokud máte rádi dobové romány s poutavými postavami a dojemnými příběhy, tato kniha by neměla chybět ve vaší knihovně. Donna Douglas opět ukázala, že je mistryní ve vykreslování emocí a atmosféry minulosti.


Donna Douglas, Sestřičky a jejich tajná přání
Ikar, 2021Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0218 s