Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 8.12.2023, svátek má Květoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13629
Komentářů: 11402


MěřeníVyrazte s Emilkou, Emilem a Krakonošem na pohádkový den

19.09.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Stezka korunami stromů Krkonoše s potěšením zve na další tematický zážitek. Na čtvrtek 28. září chystá pro rodiny s dětmi kouzelný den, během kterého se setkají s Krakonošem, bájným vládcem krkonošských hor, a dvěma roztomilými maskoty, veverkami Emilem a Emilkou.
 

Stezka korunami stromů Krkonoše již tradičně pořádá pohádkový den s roztomilými postavičkami, chlupatými veverkami, které bude provázet sám Krakonoš. Kam se za nimi vydat?  Stezka korunami stromů se nachází na kraji národního parku, oblíbeného cíle milovníků přírody. Vydejte se od kořenů až ke korunám stromů krkonošského lesa, užijte si jedinečné výhledy do okolní krajiny a rozehrajte společně s vašimi dětmi fantazie ze světa pohádek. Celý program je vytvořený ve spolupráci s Krkonošským národním parkem, jehož průvodci se na návštěvníky těší během tří komentovaných prohlídek. S radostí odpoví na veškeré otázky týkající se okolní flóry a fauny a  podělí se s vámi o zajímavé informace o tomto majestátním pohoří. Staňte se spolu s nimi součástí okolního lesa Stezky, který je domovem veverek Emila a  Emilky. Prozkoumejte společně naše hory pohledem veverek z korun stromů a získejte vědomosti o jejich životě. S jakými krkonošskými zvířátky jsou tito naši přátelé nejlepší kamarádi? Koho naopak pošle Krakonoš na zlobivé veverky, když mu škodí v revíru? Dokázali byste najít v lese veverčí domeček? Víte, čím byste nakrmili Emila a Emilku na návštěvě na krmítku u vás doma? Tipnete si, kolik veverek žije v Krkonoších? Tušíte, jak chutná veverka? Pokud nevíte, nevadí! Přidejte se k nám a o všem si povíme. Po procházce Stezkou můžete doplnit energii v místní restauraci V korunách. Čeká vás tam speciální podzimní menu s vynikajícími sezónními pokrmy, které uspokojí celou rodinu. Tematické menu obsahuje Trautenberkovo kyselo, Vepřové žebírko s houbovým kubou, Guláš pana hajného, Krkonošské sejkory s uzeným masem a zelím a Pumprnikl od Ančete.

Nenechte si ujít den plný poznávání a zábavy v srdci přírody a navštivte Stezku korunami stromů v Janských Lázních dne 28. září od 10:00 do 17:00. Komentované prohlídky budou probíhat v 10:00, 13:00 a 16:00. Vstupenky jsou k zakoupení na e-shopu či pokladně Stezky. Děti, které přijdou převlečené za své oblíbené pohádkové postavy, budou mít vstup zdarma!O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.
Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0234 s