Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 8.12.2023, svátek má Květoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13629
Komentářů: 11402


MěřeníZoo Chleby: Malá, ale útulná zoologická zahrada pro celou rodinu

28.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zoo Chleby je jedním z těch míst, která dokáží rozjasnit den jak dětem, tak dospělým. Nachází se na území malebného města Chleby severovýchodně od Nymburka, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek plný vzrušujících setkání s živočichy z celého světa. Ve této recenzi se podíváme na to, co tuto zoo činí tak výjimečnou a proč byste ji měli navštívit.

Rozmanitost zvířat z celého světa

Zoo Chleby vás překvapí svou širokou škálu zvířat, která pocházejí z různých koutů světa. Mezi nimi můžete vidět ohromující lvy, majestátní medvědy, pestré papoušky, hravé opice, a dokonce i roztomilé klokany. Tato zvířata nejsou zavřená v malých klecích, ale mají k dispozici prostorné výběhy, které jsou navrženy tak, aby co nejvíce simulovaly jejich přirozené prostředí. Některé pavilony byly dokonce oceněny stavbou roku.

Zábava pro děti

Zoo Chleby si zakládá na tom, že jsou vhodným místem pro celou rodinu, včetně nejmenších členů. Pro děti zde najdete několik atrakcí, které zaručeně potěší. Dětské hřiště je ideální místo pro to, aby si děti vyběhly energii a vytvořily si nové kamarády.

Ale to není vše! V Zoo Chleby najdete i kontaktní zoo, kde si vaše děti mohou pohladit a dokonce i nakrmit některá zvířata, včetně přítulných koz. Tato interakce se zvířaty může být pro děti nejen zábavná, ale také vzdělávací, protože se dozvídají více o těchto fascinujících tvorech a jejich potřebách.

Oslnivý pohled do světa fauny a flóry

Zoo Chleby nabízí nezapomenutelný zážitek, ale také oslnivý pohled do světa fauny a flóry, nabízí návštěvníkům možnost setkat se s živočichy z celého světa.

Jednou z hlavních atrakcí této zoo je bezpochyby rozmanitost živočichů, které zde můžete obdivovat. Od exotických ptáků až po ohromující šelmy, tato zoo má co nabídnout každému návštěvníkovi. Můžete například pozorovat vzácné lvy berberské, kteří zde mají svůj domov, nebo se nechat okouzlit legračními opicemi, které svými žertíky zaručeně rozesmějí i ty nejchmurnější nálady. V Pavilon doc. Jebavého (který mne velmi okouzlil) najdete langury. Věděli jste, že jsou vzácnější než panda? Toto je jediná skupina languru duk na světě mimo jejich domov. Chov těchto krásných opic je extrémně obtížný. Zoo Chleby stálo obrovské úsilí je získat – byl to její mimořádný úspěch v rámci zoologických zahrad celého světa.

   

Edukace a osvěta

Zoo Chleby se nezaměřuje pouze na zábavu, ale také na edukaci. Pro návštěvníky jsou k dispozici informační panely a vzdělávací programy, které poskytují fascinující informace o chovu a ochraně ohrožených druhů. To je zejména důležité v době, kdy ochrana biodiverzity je stále naléhavější téma. Návštěva Zoo Chleby tak může být nejen zábavnou, ale i poučnou zkušeností.

Moderní atrium a komfortní prostory

Zoo Chleby se snaží zajistit, aby jste měli co nejpříjemnější den. Navštivte atrium s občerstvením, kde si můžete odpočinout a načerpat síly. Pro ty, kteří si chtějí udělat svůj vlastní piknik, jsou k dispozici piknikové plochy. V celé zoo jsou také čisté a moderní toalety, což je pro rodiny s dětmi vždycky velkým plusem.

Dobře dostupná a cenově přijatelná

Zoo Chleby je snadno dostupná jak autem, tak i autobusem. Pro návštěvníky, kteří přijedou autem, je k dispozici parkoviště za přijatelnou částku 50 korun na celý den. Toto parkoviště vám umožní mít klidný výlet bez starostí o parkování.

Zoo Chleby je skvělým místem pro rodinný výlet, který můžete strávit v přírodě, sledovat nádherná zvířata v jejich přirozeném prostředí a zároveň si užívat zábavu pro děti. Je to místo, které vás nejen pobaví, ale také vás obohatí o nové poznatky o životě naší planety.

Závěrečné hodnocení

Pokud hledáte kombinaci zábavy, vzdělání a přírodní krásy, neměli byste si návštěvu Zoo Chleby nechat ujít. Tato zoo ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky při setkání s některými z nejúžasnějších tvorů naší planety.

Doporučení a poděkování

Doporučujeme toto místo pro rodinné výlety, ale i pro romantické procházky. Děkujeme za skvělý den strávený v této úžasné zoo a těšíme se na další návštěvu.


Tipy pro návštěvníky ohledně komentovaných prohlídek, výukových programů a dalších zážitků, které můžete v Zoo Chleby zažít:

Komentované prohlídky

 • Zoo Chleby nabízí komentované prohlídky ve dvou variantách - ve staré a nové části zoo. Můžete si vybrat podle svého zájmu o konkrétní druhy zvířat.

 • Prohlídky jsou skvělým způsobem, jak se dozvědět více o chovu a životním prostředí zvířat. Průvodce vám poskytne zajímavé informace o jednotlivých druzích.

 • Stará část zoo zahrnuje primáty, dravce, ptáky, kontaktní kozy, surikaty, klokany, želvy a akvárium se sladkovodními rybami.

 • V nové části zoo můžete vidět kopytníky, lvy, mangusty, medvědy a mnoho dalších druhů zvířat, včetně kontaktních zvířat, což je skvělé pro mladší děti.

Výukové programy

 • Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o přírodě a zvířatech, jsou k dispozici výukové programy. Tyto programy nabízejí teoretické i praktické poznatky.

 • Programy jsou zaměřeny na principy rovnováhy mezi přírodou a člověkem a poskytují fascinující informace o biologii a ekologii.

 • Součástí programů je interaktivní poznávání, využití kontaktních zvířat a venkovní programy, které jsou vhodné pro různé věkové kategorie.

 • Těmito programy se rozšíří vaše poznání a pochopení přírodního světa a jeho souvislostí.

Zážitkové programy

 • Zoo Chleby nabízí zážitkové programy, které jsou skvělým zpestřením pro návštěvníky. Tyto programy často zahrnují interakci se zvířaty a mohou být velmi vzrušující.

 • Tyto programy vám umožní nejen poznat různé druhy zvířat, ale také se dozvědět více o jejich péči a chovu.

Zooprázdniny a další zážitky

 • Pro děti ve věku od 7 do 13 let jsou k dispozici Zooprázdniny, což jsou jedno až dvoudenní akce plné zábavy a učení o přírodě a zvířatech.

 • Zoo Chleby také nabízí neobvyklý zážitek nocování v zoo, kde můžete spát v blízkosti exotických zvířat a zažít jedinečnou atmosféru.

 • Nezapomeňte také na adventní dílny, kde si můžete vyrobit vlastní adventní věnec, a možnost adopce zvířat v zoo, což je skvělý způsob, jak podpořit zoo a získat vlastního zvířecího oblíbence.

Doporučuji si předem rezervovat místo na komentovaných prohlídkách a zážitkových programech, abyste si co nejvíce užili vaši návštěvu této úžasné zoologické zahrady.

Odkazy:

 

  


Foto: autorkaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3404 s