Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 16.10.2021, svátek má Havel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13125
Komentářů: 11265


MěřeníFeministky si mnou ruce

28.02.2005   Radek Dolanský   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přiznávám, že ortodoxní a militantní feministky, slušně řečeno, nemám rád. A to zdaleka ne proto, že jsem chlap, ale proto, že podle mého názoru, ale i podle názoru mnohých žen, škodí svými požadavky především samotné emancipaci. Někdy mi to připomíná snahu „vyčůrat“ s přírodou a prohlásit se za nový, tajnosnubný živočišný druh.

Abychom si však ujasnili, o kom je řeč. Samozřejmě, že feministkami nemyslím! aktivistky, které se například snaží, aby byly ženy placeny za odvedenou práci stejně jako muži. Feministkami určitě nemyslím! ani emancipované ženy na vysoce exponovaných místech, které se prostě vzdaly založení rodiny ve jménu kariéry. Ty naopak považuji velmi rozumné, protože nevytváří něco, co by pravděpodobně nefungovalo.
Za takové mile prosté feministky považuji ženy, které především na konci 70. a v 80. letech minulého století volaly po větším zapojení mužů v domácnosti (praní, žehlení, mytí nádobí, apod.), což já osobně pokládám za čistě soukromou rodinnou záležitost. Jak si to kdo doma udělá, takové to má, ale dělat z toho politiku, to je k smíchu (nebo k pláči?).
Ortodoxní a fanatické feministky si však v těchto dnech musí mnout ruce, poněvadž vešel v platnost zákon, že i něžné pohlaví bude mobilizováno. A to nikoliv coby zdravotnice nebo obsluha radarové techniky, ale přímo do boje se zbraní v ruce. V krajním případě tedy půjdou ze zákona (tedy povinně), umírat za vlast matky našich dětí. To krásné a něžné v živočišné říši Homo sapiens sapiens bude porcovat lidi. A poté se zase změní v něžné bytosti. Podivná představa. Kdyby šlo o dobrovolnost neplýtvám mým ani vašim časem na tento článek. Pokud má nějaká citlivá dívenka potřebu střílet do lidí, ať si jde.
To, co nedělali ani Hunové, Tataři a barbarské kmeny ustavila jako zákon „kulturní“ Česká republika jen aby ji někdo náhodou nekritizoval z diskriminace. A opět jsme papežštější než papež. Podle dosažitelných podkladů jsme sedmým státem na světě, který ze zákona povolává do zbraně ženy. Mimo Izraele a snad i Chile jde opravdu o vybranou společnost: Angola, Libye, Paraguay a Somálsko. Všechna čest!Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina - 28.2.2005 - 14:18

Tak o tomhle problému jsem chtěla taky napsat.Vytočilo mě to náramně!Nejlepší bylo, když jakási Michaela Marksová-Tominová řekne národu, že tento zákon je v pořádku. Jak nesnáším jakékoliv násilí, tak bych v tomto případě střílela.Článek je napsán velmi trefně a je fajn, že ho napsal muž.

Od: Renata šindelářová - 2.3.2005 - 7:41

Musím říct, že je to opravdu podivná představa, žena se samopalem v ruce. Na druhou stranu jsou mezi námi ženy, které nejsou typickými představitelkami něžného pohlaví. Jsou ženy, které vnímají a chovají se víc jako muži než ženy. Jsou ženy, které skákají padákem, pilotují letadla, vlastní zbraně. A některé ženy jsou fyzicky tak zdatné, že dokonce vypadají jako muži (kulturistky). A tak proč takovým ženám neumožnit, je-li to jejich představa o životě, aby ten samopal v ruce držely?
Samozřejmě aby ženy chodily umírat za vlast povinně, to už je skutečně přitažené za vlasy, ale je to nemožné už z důvodu, že by se potom neměl kdo starat o děti, kdyby povinně sloužili muži i ženy. Naštěstí v době, kdy se ruší povinná základní vojenská služba, se takového kroku nemusíme obávat.

Od: Adleta Konvicová - 7.3.2005 - 17:33

No já si myslím, že pokud jde o zbraně, že zas až tak žhavé feministky nejsou. Takže se jim to asi vymstilo.
Proč však u nás? Nemám ten dojem, že zrovna u nás je až tak přílišná přehnaná feminizace. Spíš se potkávám s opačným problémem. Experti jsou na to USA a přesto u nich není "povolávák" i pro ženy. Chcou nás tímto stylem léčit z feminismu? Možná by se to potom mohlo doporučit i Americe. Anebo nás náš stát chce vyždímat ještě víc. Roďte, pracujte, málo vydělávejte, pokud máte děti, tak mějte problémy s praci, pracujte i doma a stejně dlouho, či možná déle jako muži a vzhledem k tomu, že se tak vztekáte a chcete být pořád rovnocenými partnery, tak fajn, tak i bojujte. Za nás..my budem doma u piva. A co když je to třeba proto?

Od: Radek Dolanský - 8.3.2005 - 13:16

ad Renata Š.
Je to téměř tak, že se něčeho takového nemusíme obávat, ale nemá to nic společného s rušením vojenské povinnosti. Spíše, že ženy by při ohrožení vlasti "nastupovaly" až poslední.

Od: Radek Dolanský - 8.3.2005 - 13:24

ad Adleta K.
Ale, ale...Ty věty "Roďte, pracujte...to je přesně feministický pokřik. Nutí vás někdo, abyste něco takového dělala? Pokud ano a vy se tomu poddáte je ta chyba z velké části na vaší straně. Je dnes mnoho způsobů, jak a kde se ženy můžou bránit. Jestliže něco takového ve vší vážnosti prohlašuje chlap, vězte, že je to hlupák. Tak se jednoduše otočte a hledejte jinde. A ještě jedno musíte rozlišovat. Pokud je to míněno jako humor, tak i když snad trapný, je to jen humor.

Od: Petra - 20.3.2005 - 17:57

Váš článek se mě moc líbí a ještě k tomu,že jste muž.Přesně ortodoxní feministky jsou na škodu než k užitku a pak nastává situace,že všechny feministky jsou házeny do jednoho pytle a spousta mužů je považuje za krávy co si nemohou najít chlapa.Normální feministce nejde o to,aby muži a ženy mezi sebou bojovali a,aby se žena povyšovala nad muže.Jde jim o normální věco již třeba zmiňované platové ohodnocení a tak...Jen by mě zajímalo když naši páni poslanci schválili zákon o povinném mobilizování žen,kdo se pak bude starat o děti a staré lidi,kteří do války nemohou.V zákoně je,že ženy těhotné nemohou,ale po porodu již ano.Opravud si nedokážuý představit matku,která by odešla od nemluvněte válčit.Jinak jste super jsem ráda,že jsem Vás na netu objevila.Diskuse jsou tu normální,žádní neurvalci,kteří jsou sprostí na diskuzícha ani se nevyjadřují k článku.Měj te se hezky:)

Od: Radek Dolanský - 21.3.2005 - 11:51

ad Petra
Díky Petro,
i když se kritice nevyhýbám, pochvala vždy potěší.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0352 s