Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 16.10.2021, svátek má Havel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13125
Komentářů: 11265


MěřeníBič na úředníky

11.05.2005   Radek Dolanský   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V tomto článku se chci zmínit o úřednících – cizopasnících. Ochránkyně žen pro tentokrát budou muset prominout jestli víceméně použiji ženský rod. Každému je však z vlastní zkušenosti známo, že na našich úřadech pracují především ženy.

Snížení stavu přebujelé byrokracie zůstává společným nesplněným volebním slibem všech existujících stran ať už nalevo či napravo. Důsledkem, jenž z takové situace vyplývá jsou stovky miliónů či spíše miliard, (vezmeme-li v úvahu senát coby zcela zbytečný úřad), vyhozených oknem z naší společné kasy.
Setkáváme se v mnoha případech ihned po pokorném zaklepání na dveře úřadu s otrávenými výrazy v obličejích vyrušených úřednic a zvolací větou v očích: „Vypadni, nemáme!“
Setkáváme se s nevrlými úřednicemi zvyšujícími bez pardonu hlas na žadatele, jenž nevyplnil jednu jedinou tabulku v takřka mnohdy až estébáckých dotaznících. které se navíc každoročně se mění. Posílání od čerta k ďáblu se již dávno stalo českou úřednickou pomstou na člověku obecném.
I když si úřady vymyslely úřední dny nepřekvapí vás cedulka na dveřích ´Přijdu hned´. Ani skutečnost pokud dotyčnou úřednici zahlédnete vzápětí například v parfumérii, nebo v kanceláři o patro výš v družném rozhovoru u kafíčka s kolegyní.
Takových a ještě mnohem horších případů bychom určitě sesbírali na poměrně tlustou knihu až po horrorovou část – úplatní úředníci. Stačí sledovat co týden dokumentární pořady na našich televizích. Jednu z možností, jak utlumit tento narůstající šlendrián představují prosklené kanceláře. Známe je i z velmi starých amerických filmů a poněkud novějších západoevropských. V naší republice je podobná realizace uskutečnitelná stejně dobře jako vesmírná výprava na Mars. Nicméně jako představa pohladí po duši, není-liž pravda? Navíc, milióny cihel z příček tisíců úřadů by mohly posloužit například k výstavbě hospiců nebo holobytů pro nepřizpůsobivé občany apod. Ani za najaté firmy bychom nemuseli utrácet. Na Úřadech práce se nabízí dostatečná zásoba nevyužitých rukou?
Poté již stačí jen se zasnít a představit si možnost vidět každou minutu pracovní doby úředníků úplně stejně, jako lze sledovat dělníky. Či dokonce sledovat jejich pracovní vypětí mimo úřední dny – úžasná představa.
Je třeba dodat, že existuje určité procentíčko úředníků na svých místech. Já sám znám jednu velmi trpělivou a vstřícnou úřednici. Nezbývá než vám popřát, ať se setkáváte jen a jen s takovými.. Hloupost, že? Všichni víme o neuskutečnitelnosti tohoto přání.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0358 s