Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 16.10.2021, svátek má Havel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13125
Komentářů: 11265


MěřeníWasabi

26.08.2005   Radek Dolanský   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Wasabi je velmi zdařilá francouzská komedie se zárukou Jeana Reno v roli komisaře Huberta se zlatým srdcem a ocelovými pěstmi, který vzpomíná neustále na svoji dávnou lásku Miko, tu poznal za svého působení v Japonsku a jež mu najednou záhadně zmizela.

Všechno změnil telefon z Japonska oznamující mu, že jeho dávná láska zemřela a učinila jej univerzálním dědicem. Odlétá urychleně do Japonska. Ke smůle ostatních jej neustále provázejí problémy s pěstmi. A to hned na letišti v Tokyu. Zde se taky setkává se svým přítelem Momo z tajné služby. Samotný jeho výzor je komedií. U advokáta dostává coby dědictví krabici s několika věcmi a navíc přání Miko, aby se postaral o jejich dceru Jumi. Hubert je v šoku. Stejně šokující je jejich první setkání kdy Hubert zatají skutečnost, že je její otec.

Při posledním rozloučení se zesnulou Miko nalezne na její tváři a rukou záhadné indicie. Další šok jej čeká v bance, kde zjišťuje, že mu a jeho dceři zanechala Miko na kontě dvěsta miliónů dolarů. Při spoustě komediálních situací se v příběhu začíná objevovat japonská mafie. Hubert jako správný ochránce likviduje jednoho mafiána za druhým. Teprve v mládežnickém klubu dochází ke střelbě a vyděšená Jumi zjišťuje, že je Hubert policista a ten jí naopak musí vysvětlit co se kolem ní děje.

Když se Huberta nepodaří zničit mafiánskými pěšáky, dostává pozvání od samotného šéfa. Mezitím s pomocí Momiho zjišťuje pravé poslání Miko i její smutný osud. V závěru filmu se Jumi samozřejmě dozvídá, kdo Hubert je a příběh končí dojemně.

Wasabi si opravdu zaslouží žánrové označení komedie. Navíc komedie rodinná, vhodný doplněk společného večera s dětmi a prarodiči. Báječná podívaná i bez vulgárních výrazů, marjánky a podobných doplňků bez nichž se, bohužel, v poslední době neobejdou americké komedie.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0248 s